© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wynajem toalety przenośnej na budowę

toalety na budowę
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Plac budowy zawsze musi być dobrze zorganizowany, tak by wszystkie prace przebiegały szybko i sprawnie. Bardzo ważnym aspektem jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków higienicznych, stąd konieczność zainstalowania toalety. Jak się tym zająć?

Przenośna zamiast stałej

Na miejscu budowy zwykle nie ma jeszcze żadnej infrastruktury umożliwiającej wygodne korzystanie z łazienki, dlatego pracownikom zapewnia się przenośne toalety. Są one bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ spełniają swoją rolę nie gorzej niż toalety stacjonarne, za to można dowolnie zmieniać ich miejsce, a użytkowanie jest możliwe zaraz po ustawieniu kabiny na wybranym miejscu.

Standard przenośnych toalet jest dzisiaj naprawdę wysoki, w niczym nie przypominają one prowizorycznych wychodków jakie stawiano kilka dekad temu, kiedy tymczasowo trzeba było ludziom zapewnić dostęp do sanitariatów. Nowoczesne toalety są estetycznie wykonane, bezpieczne i higieniczne, choć oczywiście wymagają odpowiedniej obsługi, by utrzymać je w pożądanym stanie.

Dlaczego wynajem jest lepszy?

Kabinę można kupić na własność albo wynająć. Ta pierwsza opcja opłaca się tylko wtedy, gdy z przenośnych toalet korzysta się regularnie. Najczęściej jednak korzystniejsze jest wynajmowanie toalet, na przykład na wcexpress.pl. Dzięki wyszukiwarce ofert można szybko znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie, a przenośne toalety dostarczane są na miejsce w przeciągu jednego bądź dwóch dni.

Zamówienie można złożyć w dowolnym momencie, a za transport kabin odpowiada firma wynajmująca toalety – w przypadku toi toi zakupionego na własność to właściciel musi się zająć transportem, co nie jest wcale tak łatwym przedsięwzięciem. Toaletę można wynająć na dowolny okres, a jeśli budowa trwa dłużej niż zakładano, zawsze jest opcja przedłużenia pierwotnej umowy.

Ile toalet wynająć?

Liczba wynajmowanych toalet uzależniona jest oczywiście od wielkości załogi – według przepisów, na siedmiu pracowników powinna przypadać jedna oddzielna kabina, i nie powinny się one znajdować zbyt daleko od miejsca wykonywania obowiązków służbowych.

Toaleta na budowie musi mieć możliwość spuszczania wody, jak również konieczny jest dostęp do wody czystej, dlatego warto wynajmować kabiny z bezodpływowym zbiornikiem na fekalia, dobrą wentylacją oraz umieszczoną wewnątrz umywalką do mycia rąk.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry