Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Przewodnik po placach zabaw

bezpieczna nawierzchnia
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Jak stworzyć idealny plac zabaw? Wybraliśmy się w podróż po różnych placach zabaw w Krakowie żeby sprawdzić czy są atrakcyjne i bezpieczne. Jest wiele ciekawych przestrzeni do zabaw, które wato odwiedzić z naszymi dziećmi, nawet pokonując niekiedy spore odległości. Zmieniając otoczenie, dziecko ma szanse poznać nowe konstrukcje, niekiedy całkiem inne przyrządy do zabawy.

Plac zabaw po krakowsku

Placów zabaw w Krakowie jest bardzo dużo. Są one bardzo różne, jedne nowe i wspaniałe, inne mają już po kilka, a nawet kilkanaście lat i są nadal centrum zabawy dla naszych dzieci. Często tworzone są z pomysłem, motywem przewodnim.  Głównym tematem w królewskim mieście jest oczywiście motyw smoka. To głównie smocze skwery są dumą wśród krakowskich placów zabaw. Te prześcigają się w pomysłach projektantów i często zachwycają konstrukcjami urządzeń smoków, ale i nawierzchni bezpiecznych do zabawy. Chodzenie z dzieckiem na plac zabaw rozwija je nie tylko pod względem ruchowym, ale również pod względem doznań sensorycznych i społecznym.  Warto więc zmieniać otoczenie i dawać dziecku szanse na poznawanie nowych konstrukcji.

Top 10 w Krakowie

Przedstawimy Wam 10 najciekawszych placów zabaw w Krakowie w kolejności losowej. Park Lotników oferuje dwa place zabaw „Samoloty” z podłożem za żwirku i „Smoczy Skwer” cały na pisaku, drewniany i naturalny. W Parku Krakowskim znajduje się duży plac zabaw z imponującymi urządzeniami z nawierzchnią bezpieczną amortyzującą upadki. Kolejne to „Do woli” w Parku Decjusza, „Plantuś” przy Muzeum Archeologicznym, „Dzikie Planty” na Plantach, „Zaskroniec” w Parku Żeromskiego. Duży drewniany i bardzo atrakcyjny plac zabaw znajdziemy przy Zalewie Nowohuckim, w Lesie Witkowickim, a trójpoziomowy w Parku Reduta. Warto sprawdzić wszystkie, a przynajmniej większość.

A który jest Wasz ulubiony plac zabaw?

Pamiętajcie, że wybierając przestrzeń zabaw dla naszych dzieci przede wszystkim trzeba zadbać o atrakcyjność i bezpieczeństwo jego urządzeń i bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw. Gdy mamy możliwość, starajmy się wybierać różne ciekawe miejsca do zabawy dla dzieci. Trzeba urozmaicać zabawę i wybierać takie przestrzenie, które będą zachwycać nasze dzieci. W Krakowie mamy ich bardzo dużo i budowane są coraz to lepsze i lepsze miejsca do zabawy. Każdy ma swój urok i swoich wielbicieli. Każdy tętni życiem, pełno na nim dzieci, uśmiechu i pisków radości. Co z pewnością cieszy projektantów i właścicieli inwestycji.