© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szybka naprawa dachów z papy

naprawa dachów z papy
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Papa termozgrzewalna, w latach 60. i 70., była najskuteczniejszym rozwiązaniem stosowanym przy hydroizolacji dachów płaskich. Jednak papa posiada pewną cechę, która obniża jej długotrwałość - jest mało elastyczna podczas sezonowych wahań temperatury, co skutkuje kruszeniem się i powstawaniem szczelin, a to z kolei prowadzi do powstawania pęknięć i przecieków. Papa termozgrzewalna również trochę waży, więc kolejne warstwy naprawcze dodatkowo obciążają dach. Można oczywiście zerwać stare warstwy, ale utylizacja papy jest kosztowna. W tym miejscu z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, które wykorzystują pianę PUR oraz gumę w płynie.

Guma w płynie jako ekologiczna alternatywa papy

Guma w płynie to elastomer bitumiczny z domieszką polimerów. Nie zawiera żadnych toksycznych substancji, co czyni ją w pełni bezpieczną dla środowiska. Struktura gumy w płynie sprawia, że każda ze zmian zachodzących pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, będzie w pełni odwracalna. W przeciwieństwie do papy termozgrzewalnej, właściwości gumy w płynie, nawet pod wpływem niekorzystnych czynników pogodowych pozostaną bez zmian.

Pianka PUR

Kolejnym z zastępców papy termozgrzewalnej jest piana PUR. Materiał występuje w dwóch rodzajach. Piana otwarto-komórkowa najczęściej jest stosowana wewnątrz budynków, szczególnie na poddaszu. Cechuje ją większa przepuszczalność pary i jest stosunkowo miękka. Pianę zamknięto-komórkową stosuje się do hydroizolacji zewnętrznych części budynków i fundamentów, w szczególności miejsc o wysokiej wilgotności, ponieważ ten rodzaj piany jest nieprzepuszczalny i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Duosil – hydroizolacje dachów na lata

Duosil to system hydroizolacji dachów płaskich, który powstał w wyniku połączenia dwóch najbardziej skutecznych metod izolacji. Pierwsza warstwa to aplikowana metodą natryskową pianka PUR, która wypełnia szczeliny, wzmacnia słabe punkty dachu oraz izoluje powierzchnię. Następnie nakłada się gumę w płynie, która hydroizoluje dach oraz chroni go przed promieniowaniem UV. Opcjonalnie można użyć trzeciej warstwy – dekoracyjno-ochronnej, która odbija światło, obniża temperaturę i również dodatkowo chroni przed promieniowaniem UV. Razem, warstwy tworzą bezszwową membranę, która zapewni skuteczną hydroizolację dachu płaskiego na wiele lat. Więcej o nowoczesnych metodach hydroizolacji dachów możesz dowiedzieć się na stronie https://dach-service.pl/naprawa-dachu-z-papy/

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry