Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Płyty gips-karton o czterech spłaszczonych krawędziach

Płyty gipsowo-kartonowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Sucha zabudowa jest bardzo popularna podczas aranżowania i wykańczania pomieszczeń mieszkalnych. Okazuje się jednak, że korzyści ze stosowania płyt gipsowo-kartonowych mogą być jeszcze większe, jeśli wykorzystamy podczas prac nowe rozwiązanie marki Rigips.

Remontując i aranżując domowe pomieszczenia często wykorzystujemy potencjał, jaki stwarzają płyty gipsowo-kartonowe. Nic dziwnego, skoro są przeznaczone do różnorodnego, ale funkcjonalnego wykończenia wnętrz w dowolnej przestrzeni w obrębie domu. Właściwości systemów suchej zabudowy dedykują je praktycznie do każdego pomieszczenia w budynku mieszkalnym, czy biurowym. Popularnie stosuje się je do zabudowy ścianek działowych, montażu sufitów podwieszanych lub jako okładziny ścienne i sufitowe w pomieszczeniach o niewielkiej wilgotności.

Gips należy do naturalnych minerałów pospolitych, które są szeroko rozpowszechnione w środowisku otaczającym człowieka. Płyty gipsowo-kartonowe, chociaż lekkie i cienkie, to jednak cechują właściwości ognioodporne oraz akustyczne. Warto zauważyć, że użycie gipsu w aranżacji wiąże się z poprawą komfortu w pomieszczeniach, bo w wilgotnych skutecznie pochłania nadmiar wilgoci, z kolei w suchych oddaje wilgoć. 

Czy praca z płytami gips-karton jest prosta i przyjemna? Tak, jeśli podczas renowacji pomieszczeń wykorzystuje się rozwiązania innowacyjne, stworzone z myślą o efekcie finalnym, ale i o przyjaznej aplikacji. Dlatego zaproponowane w płytach Rigips 4PRO™ cztery spłaszczone krawędzie są gwarancją doskonałej gładkości.

Istotną zaletę płyt w systemie Rigips 4PRO™ odkryją wykonawcy już podczas prac. Stosując je uzyskamy gotowe spoiny w krótszym czasie niż stosując tradycyjne płyty gipsowo-kartonowe. Tajemnica szybkiego spoinowania tkwi w specjalnie wyprofilowanych krawędziach płyty, a przez to wymaganej znacznie cieńszej warstwie masy szpachlowej niż w tradycyjnych systemach. Unikniemy dzięki temu pojawienia się zgrubień na połączeniach krawędzi poprzecznych płyty. Elementy systemu suchej zabudowy są lekkie, podczas montażu i używania nie obciążają stropu, a na dodatek łatwo je transportować. Stosowaniu ich podczas aranżacji wnętrz mieszkalnych sprzyja również łatwy montaż. Rigips poszedł o krok dalej, stawiając przede wszystkim na skrócenie czasu tworzenia zabudowy, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości rozwiązanie. 

Podczas prac z innowacyjnymi płytami gipsowo-kartonowymi Rigips wytrzymałe spoiny powstają w trakcie jednoczesnego szpachlowania spoin wzdłużnych oraz spoin poprzecznych. Głębokość spłaszczonej krawędzi w płytach Rigips 4PRO™ wynosi tylko 1 mm. Pozwala to na płytkie zatopienie taśmy zbrojącej w masie szpachlowej, na powierzchni spoiny, a więc w obrębie największych naprężeń materiału. Unikalne, wyprofilowane krawędzie płyty Rigips 4PRO™ pozwalają na optymalne zbrojenie połączeń taśmą i uzyskanie bardzo dobrej wytrzymałości.