Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Gdzie można wykorzystać toalety przenośne i kontenery sanitarne?

kontenery sanitarne
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Organizacja imprezy plenerowej, festiwalu czy nawet placu budowy wymaga zadbania o zaspokojenie podstawowych potrzeb człowieka. Wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do szamba czy kanalizacji, sprawdzają się przenośne toalety i kontenery sanitarne. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć i dlaczego to rozwiązanie jest tak popularne.

  1. Brak wody i kanalizacji? Teraz to nie problem
  2. Kontenery sanitarne - coś więcej, niż tylko przenośna toaleta
  3. Impreza masowa a przenośne toalety
  4. Kiedy nie wiesz, czego potrzebujesz...

Współczesne toalety przenośne mToilet nie przypominają popularnych jeszcze kilkanaście lat temu szaletów. Obecnie są to nowoczesne i w pełni przystosowane do potrzeb różnych użytkowników kabiny WC, których można używać niemal wszędzie. 

Brak wody i kanalizacji? Teraz to nie problem

Jeszcze do niedawna myśl o skorzystaniu z przenośnej toalety wywoływała w użytkownikach nieprzyjemne uczucia. Higiena w przenośnych toaletach nie była przestrzegana, a nieprzyjemny zapach skutecznie zniechęcał do zamykania się w niewielkiej kabinie. Obecnie producenci przenośnych toalet stosują nowoczesne metody, dzięki którym korzystanie z kabin WC przestało być przykrą koniecznością. 

Przenośne toalety to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do wody i kanalizacji, a więc na wszelkiego rodzaju otwartej przestrzeni, na której organizowane są festiwale, eventy czy innego rodzaju imprezy plenerowe. Nowoczesne kabiny WC pojawiają się także na placach budowy, również tam, gdzie stawiane są budynki wielokondygnacyjne. Szczególnie w tych miejscach funkcjonalne okazują się być toalety z certyfikatem CE DEKRA, przystosowane do transportu pionowego. Bogata, szeroka oferta różnego rodzaju toalet przenośnych sprawia, że każdy organizator imprezy plenerowej czy osoba odpowiedzialna za organizację placu budowy, znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb potencjalnych użytkowników. 

Kontenery sanitarne - coś więcej, niż tylko przenośna toaleta

Jednym z miejsc, gdzie można wykorzystać toalety przenośne, są place budowy. W tym przypadku zapewnienie zaplecza sanitarnego to coś więcej niż jedynie organizacja przenośnej kabiny WC. Robotnicy pracujący na budowie powinni móc bez przeszkód zadbać o czystość i własny komfort, dlatego w takich miejscach coraz częściej pojawiają się sanitarne kontenery na budowę. Ich niekwestionowaną zaletą jest możliwość przystosowania w pełni do potrzeb użytkowników tak, aby zapewnić im nie tylko wszystko, czego potrzebują do zachowania standardów higieny, ale również komfort korzystania z rozwiązań sanitarnych. 

Czym są i jakim wyposażeniem dysponują kontenery sanitarne? To pomieszczenia znacznie większe niż standardowe przenośne toalety, w których mieści się kilka kabin WC, umywalki, lustra, a nawet kabiny prysznicowe. Ich rozkład i ilość jest zależna od potrzeb zamawiającego kontener klienta. Tego rodzaju toaleta przenośna na budowę może być podzielona na część damską i męską, a może też być przystosowana do użytkowania jedynie przez mężczyzn, a więc wyposażona w kilka pisuarów, kabinę WC oraz umywalkę z lustrem. Podobnie można dostosować kontener do potrzeb kobiet, umieszczając w nim kilka kabin WC i duże lustra. Na placu budowy w kontenerze sanitarnym często pojawiają się również prysznice, umożliwiające pracującym budowlańcom odświeżenie się po zakończonej pracy. Wyposażenie kontenera sanitarnego może obejmować również antypoślizgową podłogę czy grzejnik, który szczególnie przydaje się podczas zimnych, wiosennych lub jesiennych dni. 

Impreza masowa a przenośne toalety

Eventy organizowane dla dużej liczby uczestników wymagają bardzo dobrej organizacji oraz zadbania o zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Brak dostępu do wody i kanalizacji rozwiązuje się przez wynajem toalet przenośnych. Odpowiednie zabezpieczenie sanitarne na imprezie masowej musi zostać zorganizowane tak, aby każdy uczestnik mógł swobodnie korzystać z toalety. W wielu przypadkach konieczne jest więc nie tylko wybranie standardowych kabin WC, ale również tych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Niekiedy zasadne jest wynajęcie kontenera sanitarnego, który w większym stopniu odpowiada na potrzeby uczestników wydarzenia. 

W przypadku imprez masowych, organizator musi również brać pod uwagę wymogi prawne dotyczące zaplecza sanitarnego. Prawo reguluje bowiem ilość toalet, jaka powinna być zapewniona uczestnikom przez organizatora. Ilość ta jest uzależniona od planowanej liczby uczestników, a spełnienie wymogów każdorazowo powinien potwierdzić Państwowy Inspektor Sanitarny. 

Kiedy nie wiesz, czego potrzebujesz... 

Wybór odpowiedniej toalety przenośnej, która spełni oczekiwania jej użytkowników, nie jest łatwym zadaniem. W grę wchodzi bowiem nie tylko funkcjonalność wybranego rozwiązania, ale również jego sumaryczny koszt. Jeśli potrzebujesz sugestii lub pomocy w wyborze, skontaktuj się ze specjalistami w zakresie toalet przenośnych - firmą mToilet. Nasze oddziały znajdziesz na terenie całej Polski, dlatego jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji.