Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zalety konstrukcji stalowych na tle tradycyjnego budownictwa

hale stalowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Współczesność definiuje jedno słowo: zmiana. Niezależnie od tego, o jakiej branży mówimy, każda z nich musi być przygotowana na konieczność szybkich transformacji zarówno na poziomie strategii działania, jak i posiadanych obiektów służących codziennej pracy. Na szczęście poszukiwania rozwiązań budowlanych, które będą skutecznie nadążać za automatyzacją oraz usprawnianiem procesów produkcyjnych i magazynowych są proste i dostępne dla każdej firmy. Mowa tutaj o rozwiązaniach opartych o konstrukcje stalowe.

Czym hale stalowe różnią się od tradycyjnych budynków?

Tego rodzaju konstrukcje już z samego założenia zapewniają możliwość szybkiej i sprawnej przebudowy lub rozbudowy w sytuacji, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Kiedy mamy do czynienia z tradycyjnym budynkiem jego modyfikacja jest znacznie bardziej utrudniona, czasochłonna i wiąże się z dużo większymi kosztami. Ponadto budownictwo stalowe daje także możliwość doskonałego dopasowania do indywidualnych potrzeb prowadzonej produkcji lub magazynowania. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że zarówno hale magazynowe, jak i hale produkcyjne to coraz częściej hale stalowe. 

Aby współpraca z dostawcą hali przebiegała sprawnie i bez zarzutu warto na samym początku zwrócić uwagę na kilka spraw, o których piszemy poniżej.

Kompleksowa współpraca = większy spokój

Budowę hali stalowej najlepiej zlecić partnerowi, który jest w stanie zapewnić nam maksymalnie szeroki zakres oferowanych usług. Co to oznacza w praktyce? Jeśli większością zagadnień zajmie się jedna firma, to całość przedsięwzięcia przebiegnie sprawniej, a ryzyko opóźnień spadnie niemal do zera. Jedna firma to także mniej osób, z którymi jako inwestor będziemy się kontaktować, dzięki czemu zyskamy czas i większy nadzór nad postępem prac. Na szczęście na polskim rynku można znaleźć sprawdzonych fachowców, którzy zajmą się wszystkim od A do Z. Taką firmą jest działająca na rynku od ponad 45 lat Borga. 

Borga

Szwedzki gigant jest obecny w naszym kraju od ponad 25 lat. W tym czasie wybudował na terenie polski ponad 1000 hal. To rekomendacja, która robi wrażenie. Jednak popularność tego wykonawcy nie wzięła się z przypadku. Złożyło się na nią wiele zmiennych, wśród których niezmiernie ważne jest doświadczenie, elastyczne podejście do projektów oraz innowacyjny i unikatowy system pięciu kroków, w którym zamyka się cała realizacja hali stalowej. Prześledźmy te kroki. 

  1. Szczegółowa analiza potrzeb przeprowadzona przez dział handlowy w oparciu o szczegółowe dane pozyskane od klienta zakończona drobiazgową specyfikacją projektu.
  2. Elastyczne planowanie prac budowlanych przez własne studio projektowe, którego owocem jest wykonanie niezbędnej dokumentacji projektu (także tej do uzyskania pozwolenia na budowę) oraz szczegółowych rysunków.
  3. Własna produkcja wszystkich komponentów potrzebnych do wykonania hali stalowe w zakładach produkcyjnych należących do Borga rozsianych po całej Europie. Gwarantuje to zarówno sprawdzoną jakość elementów, jak i terminowość dostaw oraz korzystne ceny.
  4. Montaż hali przy pomocy własnych ekip montażowych, które doskonale znają autorskie systemy budowlane Borga, dzięki czemu całość prac przebiega sprawnie i bez zbędnych opóźnień.
  5. Przekazanie hali do użytkowania inwestora wraz z niezbędną dokumentacją w formie elektronicznej.

Do każdego biznesu trzeba podchodzić perspektywicznie. Hale budowane w oparciu o konstrukcje stalowe Borga to rozsądny wybór, który doskonale wpisuje się w takie podejście. Dzięki niemu w przyszłości łatwiej będzie nam się rozwijać i zmieniać.