© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowa gładź szpachlowa do płyt gips-karton

gładź szpachlowa Rigips
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Z myślą o ekipach remontowo-budowlanych powstała gładź ProMix Finish Plus marki Rigips. Produkt okazuje się idealnym rozwiązaniem do szpachlowania finiszowego płyt gipsowo-kartonowych oraz do uzupełniania ubytków w podłożach mineralnych.

Ekipy remontowe napotykają podczas prac na bardzo różne problemy, które niweluje się przy użyciu odpowiedniej, dedykowanej chemii budowlanej. Masa szpachlowa jest skutecznym rozwiązaniem do likwidowania ubytków w ścianie, jak też do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych oraz do wyrównywania powierzchni ściany. Specyfika masy umożliwia jej aplikację zarówno miejscowo, jak też na całości większej płaszczyzny. Produkt na rynku jest spotykany pod postacią suchej mieszanki do wymieszania z wodą, ale czasami masy szpachlowe są dostępne jako gotowe do zastosowania pasty. Gładziami określa się zaś masy przeznaczone do wykonywania gładzi czyli do wygładzania ścian.

Polimerowa, biała gładź szpachlowa Rigips ProMix Finish Plus marki premium jest przeznaczona do szpachlowania finiszowego płyt gipsowo-kartonowych i do podłoży mineralnych. Powstała z myślą o wykonawcach, którzy cenią sobie szybkość pracy i liczą na wysoką jakość otrzymanego efektu. Można ją aplikować na powierzchni płyt w standardzie od Q2 do Q4. Jest też świetnym rozwiązaniem w przypadku potrzeby całopowierzchniowego szpachlowania podłoży mineralnych, takich jak tynki gipsowe i cementowo-wapienne. Rigips ProMix Finish Plus cechuje bardzo dobra przyczepność oraz świetne właściwości wygładzające. Po aplikacji jest bardzo łatwa do szlifowania.

Masa po zakupie jest gotowa do zastosowania, a w dystrybucji dostępna jest w wiadrze 25 kg. Określoną konsystencję można otrzymać rozrzedzając ją przy pomocy wody, której dodajemy maksymalnie 1%. Warto pamiętać, żeby przed aplikacją gładzi jeszcze pokryć powierzchnię preparatem gruntującym Rigips do chłonnych podłoży.

Masą szpachlową można wypełniać ubytki, usuwać pęknięcia i wygładzać ściany przed innymi aplikacjami, czyli malowaniem, tapetowaniem oraz tynkowaniem dekoracyjnym. ProMix Finish Plus to produkt do szpachlowania powierzchni ściany i napraw w tynkach wewnątrz pomieszczeń. Zawsze też sprawdza się stosowanie gotowych rozwiązań systemowych. Gładź jest idealna do prac z płytami gipsowo-kartonowymi Rigips 4PRO™, które mają cztery spłaszczone krawędzie. Płyta Rigips 4PRO™ to jedyne rozwiązanie pozwalające uzyskać ściany lub sufity o najwyższym stopniu gładkości, a jednocześnie jej zastosowanie podczas remontu znacznie skraca czas pracy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry