Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dom z keramzytu - poznaj zalety nowoczesnego budownictwa

Dom z keramzytu
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Podjęcie decyzji o budowie domu jednorodzinnego, to duży krok.Warto jednak mieć świadomość, że pociąga za sobą konieczność znalezienia odpowiedzi na setki kolejnych pytań - między innymi o to, z jakich materiałów zostanie wzniesiony budynek. Szukając odpowiedzi, koniecznie sprawdź, jakie możliwości zagwarantuje Ci dom keramzyt - nowoczesnego surowca, bliskiego naturze.

Keramzyt dla niewtajemniczonych - czym jest tajemniczy materiał?

Nowe technologie na ogół Cię nie przekonują? Zanim zbyt pochopnie skreślisz kolejne rozwiązania, koniecznie sprawdź, czym są, co je wyróżnia i jakie korzyści ze sobą niosą.

Do innowacyjnych i coraz powszechniejszych rozwiązań, bez wątpienia należy keramzyt. Jako technologia skandynawska, jest odporny na niskie temperatury, wysoką wilgotność i silny wiatr. Dodatkowo jest niepodatny na ogień i czynniki biologiczne. Z czego powstaje keramzytobeton, coraz chętniej wykorzystywany w budowie domów jednorodzinnych?

Keramzyt w całości jest produkowany z glin pęczniejących, wypalanych w bardzo wysokiej temperaturze - aż 1150 stopni Celsjusza.  Tak przygotowany materiał jest wykorzystywany do wyrobu pustaków ściennych i stropowych, lekkich zapraw ciepłochronnych, a także - lekkiego betonu. Nierzadko surowiec stosuje się bezpośrednio do izolacji ścian fundamentowych, podłóg oraz stropów.

Technologia skandynawska w Polsce - jakie są zalety keramzytu?

Dom z keramzytu, czyli dom budowany w technologii skandynawskiej w Polsce to bez wątpienia strzał w dziesiątkę - zwłaszcza że warunki atmosferyczne w kraju są zdecydowanie łagodniejsze, niż na północy.Jakie zalety gwarantuje keramzytobeton, czyli kuleczki keramzytu połączone z mieszanką betonową? Przede wszystkim - jest lekki, a dodatkowo wykazuje wysokie właściwości izolacyjne, także pod względem akustycznym. Nie można zapominać o wysokiej odporności surowca na warunki atmosferyczne, w tym także na wilgoć. Keramzytobeton charakteryzuje się niską nasiąkliwością, dzięki czemu nie pojawiają się ślady wilgoci, a dom wybudowany w takiej technologii jest idealny dla alergików.

Czy dom z keramzytu ma wady?

Zastanawiasz się, czy dom z keramzytu ma wady? Możesz być spokojny - gotowy budynek Cię nie zawiedzie. Problematyczne może być jednak znalezienie odpowiedniej ekipy, zwłaszcza że keramzyt wciąż jest nowością. Na co należy bezwzględnie zwrócić uwagę?

Sprawdź ekipę w miejscu realizacji bieżącego projektu! Plac budowy, ze względu na konieczność wykorzystania ciężkiego sprzętu, powinien być uporządkowany. Istotne są również rzetelność, solidność i dokładność pracy.