Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Budowa hal na wynajem

Budowa hal
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Hale magazynowe wykonane ze stalowych konstrukcji są niezwykle popularnym budynkiem wśród polskich inwestorów. Pozwalają zaoszczędzić zarówno czas ze względu na szybki okres ich budowy, jak i pieniądze, ponieważ generują mniejsze koszty niż w przypadku zwykłych budynków. Ze względu na swoją wszechstronność i mobilność są wykorzystywane w wielu różnych działach gospodarki – produkcji, przemyśle oraz usługach. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto inwestować kapitał w budowę hal magazynowych pod wynajem?

Hale magazynowe poszukiwane przez zagranicznych przedsiębiorców

Budowanie hal magazynowych, które można wykorzystać np. jako zakład produkcyjny jest ciekawą inwestycją alternatywną. W Polsce pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw z obcym kapitałem, które szukają wielkopowierzchniowych lokali do wynajęcia lub wydzierżawienia. Hale wykonane ze stalowych konstrukcji nadają się do tego idealnie. Można w nich wydzielić specjalne pomieszczenia socjalne, sanitarne i biurowe, dlatego co jakiś czas pojawiają się nowe tego typu budowle, które tworzą swoiste centra ekonomiczno-handlowe lub przemysłowe. Posiadanie gruntu w takim sąsiedztwie powinno zapewnić stałych najemców, dzięki czemu wykorzystanie ziemi i jej kapitału stanie się efektywne. Warto wcześnie zadbać o funkcjonalność hali oraz infrastrukturę działki – podłączenie elektryczne i wodne, a także swobodny dojazd do budynku.

Czy warto podjąć się inwestycji w budowę hal pod wynajem?

Za miesięczne wynajęcie hali magazynowej można uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko zależy od wielkości powierzchni oraz ogólnego stanu, ale zagraniczne firmy są w stanie zapłacić wysokie kwoty za wynajmowanie wszechstronnej hali. Szacuje się, że koszt zainwestowanego kapitału w budowę hali magazynowej zwróci się po ok. 3 latach. Solidnym atutem wynajmowanego obiektu będzie na pewno użycie dobrych materiałów, dbałość o szczegóły w jego wnętrzu oraz dogodna lokalizacja. Podsumowując, jest to na pewno opłacalna inwestycja.

Projektowanie i montaż hal stalowych o różnym przeznaczeniu oraz budowa warsztatów samochodowych ze stalowych elementów prefabrykowanych to główne usługi oferowane przez firmę Largo Hale. Swoją działalność opiera na kilku ważnych atrybutach, którymi są: najwyższa jakość, terminowość, bogata wiedza, szereg doświadczeń oraz zespół specjalistów, który daje 100% gwarancji nowoczesnego, optymalnego i sprawdzonego rozwiązania przy zrealizowanej inwestycji.