Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wygodne i uniwersalne magazynowanie materiałów sypkich – poznaj charakterystykę worków Big Bag!

worki Big Bag
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Worki Big Bag inaczej elastyczne kontenery zrewolucjonizowały sposób magazynowania i transportu wielu materiałów sypkich. W czym tkwi ich fenomen? Worki Big Bag są skonstruowane w takie sposób, że wykazują wysoką nośność, są bardzo funkcjonalne, a także można je nabyć w bardzo korzystnej cenie. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Charakterystyka elastycznych kontenerów

Worki Big Bag są wytwarzane z odpornej tkaniny, a także zaprojektowane są w taki sposób, że wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ich niewątpliwą zaletą są również ergonomiczne kształty oraz możliwość wykorzystywania ich do wielokrotnego magazynowania oraz transportu różnych materiałów.

Dzięki tym zaletom znalazły zastosowanie w bardzo wielu przedsiębiorstwach. Wykorzystują je firmy z bardzo różnych branż, a przede wszystkim są to branże: budowlana, rolno-spożywcza czy chemiczna. Powszechnie wykorzystuje się je również do składowania granulatu, żwiru, piasku, materiałów budowlanych resztek po produkcyjnych, a nawet chemikaliów.

Jednym z najważniejszych właściwości odpowiedniego opakowania, które pozwoli na trwałe i bezpieczne magazynowanie materiałów sypkich, jest jego nośność. W przypadku Big Bagów może ona osiągać nawet kilka nawet 2 tony! Jak to możliwe? Zazwyczaj Big Bagi wykonywane są z tkaniny polipropylenowej, która jest bardzo wytrzymała. Dzięki niej Big Bagi są w stanie udźwignąć wielkie ciężary bez najmniejszego uszczerbku.

Wśród elastycznych kontenerów najbardziej popularne są Big Bagi 500 kg oraz worki Big Bag 1 tona. Pierwszy typ Big Bagów, czyli te o nośności 500 kg wykorzystywane są zazwyczaj do recyklingu, a także w budownictwie i niektórych firmach. Chętnie sięgają po nie również klienci indywidualni, ponieważ takie worki świetnie przydają się podczas remontu czy prac w ogrodzie.

Jednak wiele przedsiębiorstw potrzebuje opakowania, które są w stanie udźwignąć materiał o masie 1, a nawet 2 ton! Wtedy również najczęściej decydują się na zakup kontenerów elastycznych. Worki Big Bag posiadają również kilka innych zalet. Ich producenci często umożliwiają klientom wybór kształtu dna kontenera, a także są w stanie zaprojektować Big Bag dostosowany do konkretnych potrzeb swoich klientów.

Gdzie kupić Big Bagi?

Big Bagi można kupić w wielu miejscach, jednak najlepiej w tym celu wybrać się do firmy, która zaoferuje nam świetne produkty w atrakcyjnej cenie. Jeżeli interesuje Cię zakup solidnych Big Bagów, zdecyduj się zakupy u producenta worków Big Bag, którym jest Big-kam. To firma, która tworzy świetne produkty na podstawie dużej wiedzy oraz doświadczenia.

Wybierając worki Big Bag we Wrocławiu, możesz również liczyć na realizację spersonalizowanych zamówień, ponieważ firma jest przygotowana na produkcję nietypowych modeli kontenerów elastycznych.

Worki Big Bag – podsumowanie

Worki Big Bag sprawdzają się podczas magazynowania oraz transportu przeróżnych materiałów sypkich. Swoją popularność zyskały przede wszystkim dzięki swojej uniwersalności, wysokiej wytrzymałości oraz niskiej cenie. Worki Big Bag to ekonomiczny i funkcjonalny sposób na składowanie materiałów sypkich, który na pewno warto rozważyć!

źródło zdjęcia: freepik.com