Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nieinwazyjne osuszanie ścian wewnątrz domu i rozwiązania profesjonalne

Osuszanie budynków
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

W przypadku nieinwazyjnego osuszania ścian wewnątrz domu nie musimy posiadać dużego kapitału, co z pewnością zadowoli wiele osób. Możemy wymienić kilka najbardziej popularnych i powszechnych sposobów, które wykorzystywane są do osuszania budynku.

Metody nieinwazyjnego osuszania ścian wewnętrznych

Jednym z najbardziej powszechnych sposobów, aby osuszyć ściany jest przede wszystkim nagrzanie pomieszczeń. To dosyć łatwa w zastosowaniu metoda, nie wymaga od nas większych umiejętności. Zwiększenie temperatury sprawia, że wilgoć zaczyna parować. Jeżeli w naszym pomieszczeniu działa normalnie wentylacja wilgoć jest odprowadzana z pokoju. Osuszanie budynków od wewnętrznej strony w tym przypadku może się nie sprawdzić. Dlatego sposób ten nie jest taki doskonały. Jednakże są dwie główne zalety, a mianowicie mały koszt oraz praca niewymagająca żadnych umiejętności. Następną opcją jest osuszanie kondensacyjne. To rozwiązanie polega na skropleniu pary wodnej, która unosi się w danym pomieszczeniu. Wilgoć odparowuje, natomiast ściany ulegają osuszeniu.

Pomocne mogą okazać się profesjonalne osuszacze, co pozwala na odprowadzenie skroplonej wody do kanalizacji, a osuszone powietrze ponownie wraca do obiegu. Kolejny sposób to osuszanie mikrofalowe, czyli, krótko mówiąc, mikrofale powodują, że wilgoć zamienia się parę wodną. Nadmiar pary wodnej powinien być odprowadzony przez wentylację. Fale mogą docierać nawet do głębszych warstw muru, co jest naprawdę ogromną zaletą. Kolejna metoda nazywa się osuszanie absorpcyjne. Działa tak samo jak osuszanie kondensacyjne. Jednakże w tym przypadku zupełnie inaczej zbierana jest wilgoć. Ostatnia procedura, jaką możemy wdrożyć to osuszanie pod posadzkowe. Pierwsze co powinniśmy zrobić to ocenić stan zawilgocenia pomieszczeń, potem należy usunąć wodę spod posadzki, dzięki pompom ciśnieniowym, które wciągną ciecz.

Osuszanie specjalne oraz pozostałe usługi

W przypadku, gdy chcemy skorzystać usług specjalistycznej firmy warto wybrać firmę https://aquapro.com.pl/. Oprócz zwykłego osuszania oferują również osuszanie warstw izolacyjnych, osuszanie stropodachów, osuszanie z wilgoci technologicznej, osuszanie podczerwienią, a także osuszanie posadzek dla parkieciarzy. Pozostałe usługi, które świadczą to ozonowanie, lokalizacja wycieków oraz pomiar wilgotności. Decydując się na skorzystanie z ich pomocy mamy pewność, że wszystko zostanie wykonane na najwyższym poziomie, a osuszanie budynków nie będzie już problemem.