© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


W jakich domach należy mieć drabinę mocowaną?

Drabina mocowana
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drabin. Mimo że wszystkie pełnią tą samą funkcję, jaką jest ułatwienie nam pracy na wysokości, to każda z nich przydaje się w innych sytuacjach. Warto przed zakupem poznać specyfikę danej drabiny, by wybrać tę najlepszą. Jedną z rodzajów drabin jest drabina mocowana do ściany budynku. Na co zwrócić uwagę, przy zakupie? Czy jest potrzebna w Twoim domu? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

W jakich domach należy mieć drabinę mocowaną?

Drabina mocowana zdecydowanie ułatwia prace na dachu wszystkim właścicielom domków jednorodzinnych — zazwyczaj dachy są pochyłe i trudno znaleźć bezpieczne miejsce do stabilnego przyłożenia drabiny przystawnej czy trzyczęściowej. Niezbędna jest także na ścianach wieżowców czy apartamentowców. Ułatwia specjalistycznym służbom prace remontowe, odśnieżanie, a także stanowi jedną z dróg ewakuacyjnych w czasie pożaru dla mieszkańców budynku. Codziennym widokiem jest także w blokach, jednak nie na zewnątrz, a wewnątrz klatki schodowej, ułatwiając wejście na dach. Pomocna w czasie czyszczenia dachu z liści czy sprawdzania stanu budynku. Gwarantuje stabilne wejście i zejście bez narażania się na niebezpieczeństwo.

Drabina mocowana - jej funkcje i właściwości

Drabina mocowana inaczej zwana ewakuacyjną ma za zadanie zagwarantować bezpieczeństwo przy wchodzeniu i schodzeniu z wysokości. Jest to element, który powinien znajdować się nie tylko przy halach magazynowych, ale także przy zwykłym domku jednorodzinnym — ułatwiając dostęp do komina czy dachu. Niezawodna przy odśnieżaniu dachu czy sprawdzaniu stanu technicznego rynien na wiosnę. Pamiętaj, aby wybrać odpowiednie miejsce na drabinę, jako że po zamocowaniu, staje się ona integralną częścią budynku, a zmiana jej położenia jest problematyczna. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, możesz zaopatrzyć się w drabinę mocowaną z ochronnym koszem, która dzięki swojej konstrukcji zminimalizuje szansę na upadek i poważne obrażenia. Mimo narażenia na niesprzyjające warunki atmosferyczne, drabina mocowana jest odporna na korozję. Wybieraj te wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej — są niezwykle wytrzymałe, a ich odporność na zniszczenia jest bardzo wysoka. 

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Zanim zdecydujesz się na drabinę mocowaną, sprawdź czy spełnia ona wymogi Rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Wybierz tę, która posiada zgodność z normą PN – EN 131-2 i PN – EN ISO 14122-4. Każdy dobry i sprawdzony producent, posiada w swoim asortymencie drabiny zgodne z przepisami BHP — pamiętaj o tym przed zakupem! Zwróć uwagę również na to, że Twoja drabina mocowana powinna posiadać kosz ochronny, jeśli jej wysokość przekracza 3 metry. 

Drabina mocowana, która spełnia normy BHP, wymogi Ministerstwa i pochodzi od  sprawdzonego producenta, to inwestycja na lata! Warto przed zakupem sprawdzić, czy wykonana jest z materiału odpornego na korozję oraz, czy jej konstrukcja jest dość stabilna, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. W celu wybrania odpowiedniej drabiny polecamy sklep https://www.crynoline.pl/.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry