Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy domy szkieletowe mają gwarancję?

domy szkieletowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Domy szkieletowe to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie szybkość. Niezależnie od tego, czy klient ma swój własny projekt domu szkieletowego, czy postanowi zlecić prace projektowe wyspecjalizowanej firmie, może liczyć na pełen profesjonalizm i wykonanie domu energooszczędnego z bardzo dobrej jakości drewna. Buduje się go, wykorzystując nowoczesne technologie. Sprawdź, jak wygląda kwestia gwarancji w tym przypadku.

Czym charakteryzują się domy szkieletowe?

Nowoczesne technologie umożliwią budowę domów szkieletowych z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań. Elementem, który wpływa na ich wysoką jakość, jest przede wszystkim zastosowanie odpowiedniej konstrukcji ścian zewnętrznych. Do ich wykonania wykorzystuje się specjalne drewno KVH. Charakteryzuje się ono tym, że jest czterokrotnie strugane oraz poddawane procesowi suszenia w komorach suszarniczych. Dzięki temu jego wilgotność nie przekracza poziomu 15%. Przestrzeń pomiędzy poszczególnymi drewnianymi elementami wypełnia się wełną celulozową, która cechuje się między innymi:

  • niepalnością,
  • odpornością na grzyby i pleśń,
  • wysokim współczynnikiem termoizolacyjną.

– "Wewnętrzną stronę konstrukcji obija się płytą gipsowo-wiórową, która ma właściwości przeciwpożarowe oraz pełni funkcję izolacji cieplnej i dźwiękowej. Jest to również idealny podkład do dalszych prac wykończeniowych we wnętrzu domu. Od strony zewnętrznej stosuje się natomiast innowacyjną płytę elewacyjną z włókna drzewnego, którą można tynkować" – tłumaczy specjalista z firmy ITS sp. z o. o..

Jak wykonuje się dach w domach szkieletowych?

Głównym zadaniem dachu jest zabezpieczenie domu przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi. Najczęściej stosowaną konstrukcją są dachy wysokie, które nazywa się również stromymi. W budownictwie tradycyjnym więźba dachowa powstaje na miejscu budowy. W przypadku domów szkieletowych proces jej przygotowywania rozpoczyna się u producenta, a na miejsce budowy trafia w momencie montażu.

Nowoczesne przedsiębiorstwa dysponują specjalnymi liniami produkcyjnymi, na których wykonuje się prefabrykowane wiązary dachowe. Łączenie poszczególnych elementów powstaje dzięki użyciu specjalnych płytek kolczastych wykonanych z blachy stalowej – ocynkowanej lub stalowej – z wytłoczonymi w nich kolcami. Poszczególne części łączy się przez wprasowywanie stalowej blachy pod dużym naciskiem — od 18 do 50 ton. Jest to gwarancja niezwykle trwałego i solidnego łączenia.

Czy domy w systemie szkieletowym objęte są gwarancją?

Produkcja domów szkieletowych opiera się wyłącznie na solidnych materiałach wysokiej jakości. Pozwala to na otrzymanie bardzo wytrzymałych konstrukcji, które dodatkowo spełniają wszelkie normy w zakresie bezpieczeństwa, a także energooszczędności. Wyspecjalizowane firmy udzielają długoletnich gwarancji na swoje usługi. Klienci decydujący się na tego typu konstrukcję mogą liczyć nawet na 30-letni okres gwarancyjny.