Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak szybko i skutecznie ocieplić magazyn?

Izolacja pianą dla magazynów
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Prowadzisz biznes? Posiadasz magazyn lub halę, którą chcesz szybko i skutecznie ocieplić? Zależy Ci na tym, by w czasie prac izolacyjnych ne przerywać działalności firmy? Poznaj izolację pianą poliuretanową!

Szukasz optymalnej technologii do izolacji magazynu lub hali? Jeżeli prowadzić biznes, to z pewnością zależy Ci na szybkości i jakości wykonania.

Z pomocą może przyjść techonologia izolacji pianą poliuretanową, która jest jedną z najszybszych na rynku! Dowiedz się dlaczego warto rozważyć te rozwiązanie!

Czas to pieniądz

Izolacja pianą poliuretnową w przemyśle i rolnictwie ma kilka podstawowych zalet, z czego jedą z najważniejszych jest szybkość realizacji. 

Średniej wielkości magazyn może być ocieplony w zaledwie 1-2 dni. Dzięki temu nie będzie konieczności wstrzymywania działalności firmy, co jest z pewnością kluczowe dla wielu przedsiebiorców.

Ponadto, w przypadku lekkich konstrukcji magazynowych, piana poliuretanowa dodatkowo wzmania konstrukcję, co przekłada się na dodatkowe bezpieczeństwo.

Wracając jednak do czasu, to piana poliuretanowa ma jeszcze jedną ogromną zaletę - można ją czyścić za pomocą myjki ciśnieniowej! Jeżeli po kilku latach będzie potrzeba "odświeżenia" powierzchni izolacyjnej, to można to zrobić szybko i tanio.

Skuteczność izolacji

Piana poliuretanowa, to przede wszystkim wysoka efektywność. 

Nie bez przyczyny od lat 80 w lodówkach stosuje się jedynie piany poliuretanowe. Pozwoliło to na zmniejszenie zużycia energii o 30%.

To samo może dotyczyć Twojej firmy! 

Jeżeli koszty ogrzewania lub chłodzenia Twojego magazynu/hali pochłaniają znaczące kwoty, to izolacja pianą PUR zmieni to diametralnie!

 

Przejdźmy do konkretów. 

Jeżeli chcesz osiągnąć poziom izolacyjności 20 cm izolacji pianą poliuretanową, to musisz zastosować:

  • 32 cm. izolacji styropianem,
  • aż 36 cm izolacji wełną mineralną!

Załóżmy jednak, że powyższy argument nie przekonuje Cię. Problem w tym, że w bardzo wielu magazynach/halach nie ma możliwości zastosować piany lub wełny ze względu na problemy techniczne.

Technologia natrysku pianek wychodzi naprzeciw takim wyzwaniom.

Izolacja pianą dla magazynów - podsumowanie

Jeżeli posiadasz halę magazynową i chcesz ją ocieplić, to piana poliuretanowa może być dla Ciebie ciekawym rozwiązaniem. 

Pamiętaj, by wybierając firmę wykonawczą sprawdzić dokładnie ich dotychczasowe realizacje z zakresu izolacji magazynów i hal przemysłowych oraz referencje od klientów biznesowych. To z pewnością pozwoli Ci uniknąć wielu problemów i rozczarowań.

Więcej informacji na temat izolacji pianą poliuretanową w przemyśle i rolnictwie znajdziesz na stronie: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-w-przemysle-i-rolnictwie.html