Na czym polega prefabrykacja stali zbrojeniowej?

25 sierpień 2020

W związku z dynamicznym rozwojem gospodarki, zwiększa się zapotrzebowanie na wyroby stalowe. Aby sprostać temu zadaniu, wiele firm otworzyło zakład prefabrykacji stali. W ich asortymencie możemy znaleźć zarówno zbrojenia budowlane, jak i inne elementy, określone w projektach budowlanych. Dzięki zatrudnieniu wykwalifikowanych pracowników, z wieloletnim doświadczeniem, możliwe jest osiągnięcie doskonałych efektów produkcyjnych.

Czym jest stal zbrojeniowa i jej gatunki

Profesjonalna stal prefabrykowana jest nieodłącznym elementem niemal każdej budowy. Stosuje się ją między innymi w fundamentach oraz na wieńcu dachowym. Żelazobeton, zwany inaczej żelbetem to połączenie prętów zbrojeniowych z betonem. Taka konstrukcja jest bardzo odporna na wszelkie obciążenia statyczne oraz ewentualne korozje. W budownictwie najczęściej wykorzystywana jest stal niskostopowa, niestopowa, węglowo-manganowa, węglowa oraz staliwo. Pręty zbrojeniowe są istotnym elementem wzmacniającym beton, który jest głównym budulcem stropów, belek czy płyt. Do ich produkcji używa się określoną przez klasę i gatunek stal zbrojeniową według określonej normy.

stal do zbrojenia i jej gatunki

Tradycyjna technologia

Podczas produkcji w masie betonowej zatapiane są stalowe elementy zbrojeniowe, takie jak: pręty, liny, siatki czy kable. Dzięki zastosowaniu takiej technologii żelbet jest bardzo wytrzymałym materiałem, odpornym na wszelkie korozje i warunki pogodowe. Z powodzeniem stosuje się go do budowy obiektów, które muszą znosić duże obciążenia statyczne, jak np. mosty czy wiadukty.

Prefabrykacja stali musi odbywać się zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Firmy zajmujące się przerabianiem stali dzięki obsłudze nowoczesnych maszyn przez wykwalifikowanych pracowników, są w stanie zapewnić najwyższą jakość produktów dla swoich klientów.

Profesjonalna stal prefabrykowana

Zakłady prefabrykacji stali

Zakłady prefabrykacji stali wytwarzają najwyższej jakości wyroby stalowe, zgodnie z obowiązującymi normami. Prefabrykacja stali zbrojeniowej skupia się w głównej mierze na produkcji zbrojeń budowlanych do wykorzystania w budownictwie, tj. pręty zbrojeniowe czy żebrowane z różnych gatunków stali, z uwzględnieniem zróżnicowanych średnic. Oprócz tego, wiele firm posiada również kształtowniki oraz siatki, co pozwala na stworzenie figur przestrzennych (pół dennice), U-kształty czy pokrywy - zgodnie ze specyfikacją i wymogami klienta. Najnowocześniejszy sprzęt umożliwia pracę na najwyższym poziomie technicznym. Prefabrykowane wyroby hutnicze charakteryzują się niepowtarzalnością wymiarów oraz kształtów.

Podsumowanie

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na elementy prefabrykowane, wiele firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów proponując swoją ofertę. Oferta profesjonalnych przedsiębiorstw, zajmujących się prefabrykacją stali obejmuje szereg działań, które składają się na satysfakcję i zadowolenie klienta.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt