Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ciekawe aranżacje elewacji - efekt starej cegły jest na topie

efekt starej cegły
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Wybór materiału wykończeniowego na elewację domu to decyzja, którą należy gruntownie przemyśleć. Powinien on być nie tylko odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne, ale także pięknie prezentować się i komponować z otoczeniem domu. A nic tak dobrze nie spełnia tych warunków jak klinkierowe płytki elewacyjne. Sprawdź, jakie masz możliwości ich wykorzystania.

Na jakich budynkach dobrze wyglądają elewacje klinkierowe?
Płytki klinkierowe pozwalają na osiągnięcie wspaniałego efektu aranżacyjnego na każdego rodzaju budynku - zarówno na budynkach użyteczności publicznej, jak i na bardzo nowoczesnych apartamentowcach oraz domach jednorodzinnych.

Elewacja z płytek klinkierowych nie tylko znacznie podnosi prestiż budynku, ale także pozwala mu się oprzeć wpływom czynników atmosferycznych i czasu. Warto wiedzieć, że materiał ten jest bardzo odporny na działanie niskich oraz wysokich temperatur i ma bardzo niską nasiąkliwość. Jest także niezwykle trwały - niestraszne mu uszkodzenia mechaniczne. Takie właściwości klinkieru gwarantują, że wykończony nim dom nie zmieni swojego pięknego wyglądu przez całe dziesięciolecia, zawsze prezentując się elegancko i schludnie.

Domy nowoczesne i tradycyjne
Niezależnie od tego, czy chcesz wykończyć elewację swojego domu w stylu ultranowoczesnym, czy bardziej tradycyjnym - płytki elewacyjne umożliwią Ci osiągnięcie zakładanego efektu.

elewacja ze starej cegly klinkierowej

Ogromny wybór wymiarów, kolorów i faktur sprawia, że płytka elewacyjna klinkierowa to doskonały sposób na wykonanie niepowtarzalnej elewacji. Za ich pomocą nie tylko podkreślisz najciekawsze elementy Twojego domu, ale także ukryjesz jego mankamenty. Możesz także do pewnego stopnia skorygować proporcje budynku. Przykładowo - płytki klinkierowe ułożone tylko na poziomie parteru optycznie obniżą zbyt wysoki budynek. Natomiast jeśli ułożysz je na narożnikach domu, od góry do dołu - stanie się on wyższy.

Płytkami klinkierowymi możesz ozdobić całą elewację lub tylko wybrane jej punkty. Wspaniale prezentują się domy, na których płytki ułożone zostały tylko wokół drzwi wejściowych i okien oraz wokół balkonów i jaskółek - zachowują one nowoczesny i bardzo elegancki design, choć sprawiają także wrażenie lekkich i zadbanych. Jeśli więc nie chcesz zdecydować się na wykończenie całej elewacji płytkami klinkierowymi, połącz je z farbą do elewacji, a efekt będzie zachwycający.

Otoczenie domu
Elewacja klinkierowa doskonale komponuje się także z otoczeniem budynku. Pięknie będzie się prezentowała wśród bujnej zieleni, ale także na działce urządzonej w minimalistycznym stylu. Wymarzonym otoczeniem dla elewacji klinkierowej jest drewno i kute żelazo. Możesz więc stosować płytki w budynku o drewnianych oknach i schodach oraz eleganckich, kutych balustradach na balkonach - będą podkreślały nowoczesny styl Twojego domu.

Drewniane ławeczki czy altana ogrodowa oraz roślinność to wspaniałe tło dla elewacji klinkierowej - takie zestawienie wygląda harmonijnie i luksusowo.

Popuść wodze fantazji
Warto pamiętać, że dzięki bogatej ofercie kolorów i odcieni płytek klinkierowych możesz stworzyć na swojej elewacji fantazyjne wzory - możesz wybrać płytki w różnych odcieniach jednego koloru i stworzyć piękne cieniowanie, a jeśli masz zmysł artystyczny i odpowiednio duży dom, także rysunek. Tutaj panuje całkowita dowolność i tylko od Twojej fantazji zależy końcowy efekt.

Imitacja starej cegły

Imitacja starej cegły

Planując elewację domów, biurowców i innych obiektów bardzo często architekci sięgają tradycyjnych rozwiązań i inspiracji starożytnymi obiektami. Nie ma co ukrywać, takie rozwiązania wracają do łask. Doskonałym produktem na stworzenie unikalnej, odzwierciedlającej istniejące rozwiązania, a jednocześnie nowoczesnej elewacji są płytki ceglane Feldhaus z kolekcji Vascu. Pełna oferta dostępna na stronie https://www.feldhaus.pl/pl/produkty/4/vascu. Inaczej zwane płytki z cegły doskonale imitują efekt postarzenia dzięki unikalnej formie wypalania, stosowanej już od samych początków sztuki. Imitacja starej cegły na ścianach elewacyjnych pozwoli szybko na siebie zwrócić uwagę. Ubrana w nowoczesne formy, w połączeniu z drewnem lub szkłem pozwala na nieograniczone możliwości aranżacyjne. Płytki ceglane są stworzone do innowacyjnych projektów.

Sposób na garaż
Aranżacja garażu to wielki problem sporej części inwestorów. Często nie mają oni pomysłu na to jak go wykończyć. I tutaj fantastycznym sposobem jest zastosowanie płytek klinkierowych. Dzięki nim garaż będzie stanowił piękne dopełnienie bryły domu, nie ustępując mu elegancją. Podobnie można wykończyć każdy inny budynek stojący na działce - altanę ogrodową, domek gościnny czy murowany schowek na narzędzia.

Elewacje klinkierowe to znany od wielu dziesięcioleci sposób na piękne wykończenie domu. Dowolność w doborze koloru i sposobów ułożenia płytek jest tak ogromna, że materiał ten śmiało można nazwać idealnym.