Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wynajem ładowarek teleskopowych – to się może opłacać

ładowarki teleskopowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Ładowarka teleskopowa jest niezastąpiona na placu budowy: umożliwia podnoszenie i przewożenie towarów, a wyposażona w kosz ze sterowaniem – także ludzi. Szeroka gama osprzętu, a w niektórych modelach również możliwość obrotu o 3600 powodują, że jedna ładowarka może zastąpić kilka maszyn – dlatego właśnie warto rozważyć jej wynajem.

Polscy przedsiębiorcy z sektora budowlanego przekonali się już do wielozadaniowych nośników osprzętów – na Zachodzie popularnych od czterech dekad. Trudno się dziwić: wielofunkcyjne maszyny najnowszej generacji spełniają wysokie normy bezpieczeństwa, automatycznie rozpoznają osprzęt, są bardzo wytrzymałe i proste w obsłudze. Branża rozwija się w szybkim tempie, modele stają się coraz bardziej wyspecjalizowane – dlatego kupno ładowarki opłaca się w mniejszym stopniu niż wynajem. Przy takim rozwiązaniu możemy każdorazowo wybrać model i przezbrojenie − nie tylko pod kątem profilu naszej firmy, ale nawet pod konkretne zamówienie. Duży wybór ładowarek do wynajmu oferuje lider w branży – Riwal Poland. Rodzaje i parametry maszyn można sprawdzić tutaj: http://www.riwalpoland.pl/pl/wynajem/ladowarki-teleskopowe oraz http://www.riwalpoland.pl/pl/wynajem/ladowarki-teleskopowe-obrotowe.

Plusem wynajmu jest także dostępność osprzętu, jak np. łyżka, widły, kosz, żuraw. Maszyny o funkcji obrotowej mogą posłużyć jako dźwigi stacjonarne, a te z koszem jako podesty robocze. Dzięki temu jedna ładowarka zastępuje cały park maszynowy. Parametry udźwigu maksymalnego, wysokość podnoszenia, wysięg boczny, masę i wymiary maszyny możemy sobie dobrać pod kątem danego zlecenia.

Maszyny takich producentów jak JLG czy Magni mają wysokoprężne silniki turbo i napęd 4X4, więc sprawdzają się również w trudnym, nierównym terenie. Co ważne, wszystkie koła skręcają się, ale możemy wykorzystać też tryb chodu kraba albo jedynie przednich kół skrętnych – w zależności od prac, jakie ma wykonywać maszyna.

Co najważniejsze – z poziomu operatora ładowarki są naprawdę proste w obsłudze, choć oczywiście pracownik musi przejść kurs i mieć uprawnienia IWJO. Dzięki wycieszeniu, klimatyzacji i filtrowi pyłków w kabinie, operator pracuje w naprawdę komfortowych warunkach. Nawet wysoka osoba dostosuje sobie fotel i wysokość kolumny kierowniczej do swoich gabarytów. Dzięki interaktywnemu wyświetlaczowi kierujący precyzyjnie kontroluje ładunek, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo transportu.

Wynajmując ładowarkę, nie ponosimy kosztu jej zakupu (kredytu/leasingu), utrzymania i serwisowania – więc zachowujemy płynność finansową, a to kluczowe w okresach przestoju w firmie. Dodatkowo w razie awarii nie musimy się martwić kwestią naprawy – wynajmujący zapewnia serwis (tak samo jak wszystkie certyfikaty i wymogi, które stawia UDT). W Riwal Poland mamy gwarancję usunięcia usterki w ciągu 24 godzin. W przypadku, gdy maszyna jest niezdolna do pracy, firma zapewnia nam nową – przywozi ją nam na miejsce własnym transportem.

Plusów wynajmu jest wiele – dlatego też przedsiębiorcy coraz częściej wolą to rozwiązanie od zakupu. Wszechstronne, praktyczne i wytrzymałe maszyny stają się bardzo popularne. Ładowarki spotyka się coraz częściej nie tylko na placach budowy, ale także na polach, w ogrodach, w parkach, podczas prac komunalnych, jak też przy budowie dróg, mostów czy autostrad.