Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Buty robocze z blachą, czy bez

Buty robocze z blachą
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Zatrudniając pracowników w poszczególnych branżach, lub gałęziach przemysłu niezwykle istotnym jest zapewnienie im bezpiecznych oraz higienicznych warunków pracy. Odzież oraz specjalne obuwie ochronne są niezbędne podczas pracy w wielu magazynach, fabrykach, hutach, a nawet szklarniach lub chłodniach gdzie panują dosyć specyficzne ze względu na temperaturę powietrza warunki pracy. Bardzo często kupując odpowiednie ubrania robocze zadajemy sobie pytania typu : Buty robocze z blachą, czy bez, które będą bardziej odpowiednie?

Obuwie ochronne - jakie wybrać?

Buty robocze z blachą, czy bez? 

Odpowiedź na tego typu pytania zależy oczywiście od tego jaki dokładnie rodzaj pracy wykonujemy oraz na jakie czynniki niebezpieczne w pracy jesteśmy narażeni. Buty bhp ze specjalną blachą z przodu są niezbędne w większości zakładów produkcyjno - przemysłowych. Taka blacha bowiem chroni nasze stopy przed zmiażdżeniem, zgnieceniem oraz złamaniem w sytuacjach kiedy istnieje ryzyko, iż coś ciężkiego może upaść nam na nogę lub przejechać po niej chociażby wózek widłowy. 

Buty robocze z blachą, czy bez 
stanowią także dylemat wielu pracowników na placach budowy, szklarni lub nawet na zmywaku. Tak naprawdę lepiej, aby buty wzmocnione były specjalną blachą, która ochroni nas w razie nagłych wypadków, czy urazów, których w stu procentach nie da się przewidzieć i uniknąć właściwie w żadnej branży. 
Buty bhp do prac szklarniowych często posiadają specjalne otwory, które pozwalają stopom oddychać, zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp oraz zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Będą one także świetnym rozwiązaniem na budowie, lub też w pracy na zmywaku gdzie temperatura również bywa dosyć wysoka - a buty bhp przydadzą się, ponieważ o wypadek w takim miejscu wcale nie jest trudno. 

Buty ochronne wykonane powinny być z przyjaznych dla naszych stóp tworzyw oraz materiałów - tak aby zapewnić naszym stopom jak najwyższy poziom komfortu i wygody podczas długich godzin w pracy. Jest to zakup na jakim nie należy oszczędzać, bowiem źle dobrane, czy kiepskiej jakości obuwie przekładać się będzie na nasze samopoczucie w pracy, a w niektórych przypadkach nawet na wydajność. 
Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom niezbędnych środków ochrony osobistej w miejscu pracy, wyposażanie ich stanowiska w niezbędne narzędzia oraz zapewnienie odzieży ochronnej - w tym także obuwia bhp. 

Jeżeli pracodawca refunduje tylko określoną kwotę za zakup obuwia warto jest czasem dopłacić pozostałą sumę z własnej kieszeni - ale dzięki temu móc cieszyć się dobrym jakościowo i gatunkowo modelem, który posiada wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa. 

Czasem buty ochronne nabyć możemy w bardzo estetycznie wyglądających modelach, które na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne obuwie sportowe lub codzienne - a naciskając na ich przednią część - dopiero jesteśmy w stanie wyczuć specjalną blachę, która chroni nasze palce przed zmiażdżeniem, złamaniem lub też innym urazem w miejscu wykonywania pracy. 

Artykuł powstał we współpracy z anco.com.pl