• Home
  • Budownictwo
  • Segmenty pod Warszawą: czy to dobry pomysł na inwestycję?

Segmenty pod Warszawą: czy to dobry pomysł na inwestycję?

05 sierpień 2020

Kupowanie mieszkania z przeznaczeniem na wynajem to często spotykana sytuacja w każdym mieście, nie tylko w Warszawie. Inwestycje w nieruchomości to znany i polecany, szczególnie w czasach kryzysu sposób na ulokowanie pieniędzy, z których generowany jest comiesięczny dochód pasywny. Kupno domu od dewelopera, czy to za gotówkę, czy na kredyt, może okazać się dobrym pomysłem na czerpanie zysków na poziomie 3-5 procent rocznie. Zawsze jest to także możliwość sprzedania nieruchomości, gdy potrzebne będą większe środki. Zwłaszcza, gdy dom jest nowy, nowoczesny i w modnej, stołecznej dzielnicy, inwestycja nie jest obciążona ryzykiem.

Czy można zarobić na wynajmie?

Osoby, które decydują się na inwestycję w nieruchomości na wynajem zwykle kupują mieszkania w centrum. Jednak kupno domu od dewelopera także poza ścisłym sercem miasta pozwala na osiągnięcie wyższych zarobków. Można wynajmować dom na pokoje, dużej grupie najemców, np. pracownikom jednej firmy albo poszukać rodziny, która decyduje się na wygodne mieszkanie w domu poza centrum, bo zależy jej na małym ogródku, większej niezależności czy własnym miejscu parkingowym na spokojnej ulicy. Inwestycja w nieruchomość zawsze postrzegana jest jako rozsądna: nieruchomości cały czas zyskują na wartości, a do momentu sprzedaży lokalu, można lokale wynająć. Przy oprocentowaniu lokat na poziomie niższym niż aktualna inflacja to naprawdę dobry sposób na powiększanie swojego kapitału.

dom pod wynajem warszawa

Jaki dom kupić na wynajem?

Osoby szukające lokum na wynajem, najczęściej decydują się na mieszkania. Jednak łatwo jest przekierować ich uwagę udowadniające, że dobrą okazją do zarobku jest także kupno atrakcyjnego domu na wynajem. Na pewno ciekawą propozycją będzie dom szeregówka, zwany też segmentem. Budową segmentów pod Warszawą zajmują się doświadczeni deweloperzy, którzy zauważyli w centrum miast deficyt terenów pod inwestycje. Jednocześnie doszli do słusznego wniosku, że zabudowa szeregowa umożliwia wygodne zamieszkiwanie w domu, ale z niższymi opłatami za ogrzewanie. Wadą szeregówki są sąsiedzi za ścianą, z drugiej strony jednak wspólne ściany to cieplejsze wnętrza przy niższym zużyciu energii. Pod dużymi miastami, takimi jak Warszawa, właśnie segmenty cieszą się największym zainteresowaniem i kupców, i potencjalnych lokatorów.

Mieszkania w segmentach są przestronne, każdy lokator ma własny, chociaż niewielki ogródek, może czuć się swobodniej niż w mieszkaniu w wielkim blokowisku. Jednocześnie też ma dostęp do miejskiego transportu i dojazd do centrum miasta nie stanowi problemu. Jeśli inwestor szuka domu, który po wykończeniu będzie przeznaczony pod wynajem, może zapoznać się z rynkiem wtórnym i pierwotnym.

Domy z rynku wtórnego, zwłaszcza w Warszawie, znajdują się bliżej centrum miasta, jednak koszt zakupu i remontu starego domu może pochłonąć znacznie więcej środków, niż zakup domu na wynajem z rynku pierwotnego, a przyniesie tylko niewielkie dodatkowe zyski. Inwestycja taka się zwróci, ale znacznie później. Nowo wybudowane segmenty mają często znacznie lepszy standard, nowoczesny wygląd, są bardziej funkcjonalne, dopasowane do potrzeb współczesnej rodziny. Domy z rynku pierwotnego mają też dostęp do najnowszej infrastruktury teleinformatycznej, zbudowane są z energooszczędnych materiałów, generują mniejsze koszty utrzymania.

Dom od dewelopera można wykończyć w wysokim standardzie w sposób uniwersalny, taki, który łatwo dopasuje się do gustu potencjalnych lokatorów. Już na początku realizacji projektu wnętrz można przyjąć dwa rozwiązania, które umożliwią wynajem całego segmentu jednej rodzinie lub wynajem poszczególnych pokojów. W Warszawie ta druga opcja może dotyczyć pracowników firm czy studentów, którzy coraz częściej mają wysokie wymagania dotyczące komfortu zamieszkiwania, ale też dysponują większymi środkami, gdy poza studiami dodatkowo pracują.

wawer domy

Zainwestuj w domy w Wawrze

Rok 2020 przyniósł wiele zawirowań na rynku gospodarczym, nie oznacza to jednak, że nie warto inwestować. Kupno domu od dewelopera z zamiarem jego wynajmowania umożliwi czerpanie zysków przez kolejne kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt lat. W Warszawie segmenty na sprzedaż w dzielnicy Warszawa-Wawer oferuje znany i cieszący się zaufaniem deweloper HDK Invest.

Osiedla wyróżniają się nowoczesnymi projektami, dobrym rozplanowaniem przestrzeni, są doskonale skomunikowane z resztą miasta. Rodziny, które tutaj już zamieszkały, nie mogą narzekać na infrastrukturę, a żyjąc w dzielnicy Wawer mogą pracować w centrum stolicy, uczyć się na tutejszych uczelniach, czy korzystać z życia kulturalnego. Te atuty niezaprzeczalnie pomogą w przekonaniu rodzin szukających domu na wynajem w Warszawie i pozwolą na uzyskiwanie długoterminowych i regularnych dochodów inwestorowi. 

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt