© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kupujemy okna - o czym pamiętać?

zakup okien
 |  Redakcja  |  Budownictwo

Remontując lub budując dom, musimy pomyśleć o wstawieniu porządnych, ładnych i wykonanych z jakościowych materiałów okien. To ważne, bo nie zmienia się ich zbyt często, powinny być więc wybrane na długie lata. Jak więc dopasować je najlepiej?

Idealne okna - czyli jakie?

Okno, jakie jest, każdy widzi - wygląda dobrze, ma swój znany, powszechny kształt, lecz powstaje pytanie: co sprawia, że jest godne polecenia? Oczywiście musi nie tylko prezentować się estetycznie, ale i cechować się innymi walorami, przede wszystkim być energooszczędne, bezpieczne, pracować cicho i być komfortowe w codziennym w użytkowaniu. 

Patrząc na bogatą ofertę, można wpaść w konsternację, nie wiedząc w konsekwencji, co wybrać! Dostępnych jest tak wiele opcji, zarówno gdy mowa o kolorystyce, jak i technologii, o czym więc pamiętać? Najważniejsze to dokładnie określić swoje wymagania, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję. 

Teoria a praktyka - czy można to pogodzić?

Teoria teorią, a praktyka weryfikuje wszystko, jak to często bywa w życiu. Wyobrażenia mają to do siebie, że dają nadzieję, ale są one bezbronne w zderzeniu z życiowymi realiami. Ten opis pasuje do wielu sytuacji, także do niby nieskomplikowanej czynności, jaką jest zakup okien. 

Idealny scenariusz wygląda tak, że pełni energii udajemy się do sklepu. Bierzemy ze sobą projekt, mając pewność, że uda dobrać się coś idealnego. Niestety, często po rozmowie z doradcą technicznym przekonujemy się, że niektórych elementów stolarki nie da się wykonać. Czasem jest taka możliwość, ale koszty tego przedsięwzięcia są tak duże, że to się po prostu nie opłaca. 

Istotne więc, by już na tym etapie być w stałym kontakcie z wykonawcami stolarki, gdyż ewentualne zmiany w tej fazie budowy mogą być bardzo kosztowne - nie tylko pod kątem finansów, ale i nerwów. Co równie ważne - porównujmy możliwości technologiczne różnych producentów, ponieważ czasem to, co u jednego raczej nie ma szans na realizację, u innego jest w pełni dostępne. 

Czego się wystrzegać?

Bardzo ważne, aby nie tracić czasu na salony, w których raczej nie uzyskamy wsparcia, wybierając tylko sprawdzone miejsca, mające w swojej ofercie najlepszych producentów - szczególnie okna Drutex. To same korzyści, ponieważ mamy nie tylko dostęp do najlepszych na rynku firm, ale też pewność, że zatrudnieni w takim salonie sprzedawcy doradzą na różnych polach, biorąc pod uwagę materiał i profil okienny, ale również inne parametry (zwłaszcza dotyczące cech danego projektu). To niezwykle istotne, ponieważ zależnie od inwestycji trzeba zastosować inne rozwiązania, dopasowując je pod kątem trwałości, estetyki czy energooszczędności.

Gdzie zamawiać okna?

Wobec podanych powyżej argumentów należy się zastanowić, gdzie najkorzystniej zamawiać okna. Polecamy szczególnie firmę Lazur, gdzie dostępne są różnorodne rozwiązania zapewniające maksymalne bezpieczeństwo posesji. Korzystając z tej bogatej oferty, mamy pewność, że profesjonalni doradcy wybiorą dla nas proste i skuteczne rozwiązania, w sam raz dopasowane do naszych potrzeb. Dotyczy to oczywiście okien, ale i dodatkowego asortymentu. Nie musimy się też obawiać o montaż - zostanie wykonany w pełni fachowo.

Pamiętajmy więc, by już na etapie planowania budowy domy czy remontu poradzić się specjalistów, konsultując z nimi, jakie rozwiązanie w zakresie stolarki okiennej będzie najlepsze. Dzięki pomocy rzetelnego sprzedawcy zyskamy nieocenione wsparcie, mądrą poradę, co przełożony się nie tylko na pełne zadowolenie z zakupu, ale i duże oszczędności. Jeśli szukają Państwo takiej jakości, zapraszamy pod adres www.e-lazur.pl.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry