© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pawilony z płyty wielowarstwowej - czy warto?

Pawilony z płyty wielowarstwowej
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Trendy w budownictwie zmieniają się bardzo szybko i to, co jeszcze do niedawna uchodziło za absolutną nowość, obecnie stało się powszechne, stosowane jest w wielu różnych branżach. Idealnym przykładem pawilony z płyty wielowarstwowej. Czym są dokładnie i dlaczego warto w nie zainwestować?

Pawilony z płyty wielowarstwowej - tradycyjne i nowoczesne

Oferowane są dwa typy pawilonów handlowych. Jednym z nich model tradycyjny wykonany z konstrukcji stalowej, która obudowana jest z płyt warstwowych. Tak wykonane obiekty są całoroczne, cechują się ponadto lekką konstrukcją, dzięki czemu można je przenosić, jeśli zajdzie taka potrzeba. W przypadku takiej konstrukcji stosuje się płyty z rdzeniem styropianowym. Mimo że można je wyposażyć w instalację elektryczną i modernizować, to niestety nie wyglądają tak dobrze, jak konstrukcje nowoczesne. 

Te są nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i zaprojektowane starannie pod kątem estetycznym, co sprawia, że ich prezencja (na przykład podczas targów) jest wyjątkowa. Łatwo je spersonalizować, dopasowując do własnych potrzeb. W tym celu wykorzystuje się oryginalną elewację - stalowe kasetony bądź elementy dekoracyjne jak aluminium czy drewno. 

Wyposażenie pawilonu handlowego - co może się w nim znaleźć?

To zależy od nas, co ma się w nim znaleźć. Podstawowe wyposażenie to oczywiście to, co najważniejsze, czyli wszelkie instalacje (elektryczne, sanitarne, wodno-kanalizacyjne, grzewcze). Istnieją tu jednak duże możliwości, jeśli chodzi o dodatkowe opcje, które warto dobrać wedle uznania, potrzeb i dostępnego budżetu. Ściany we wnętrzu można wykończyć płytami kartonowo-gipsowymi, można też zainstalować w nim alarm bądź zdecydować się na inne zadania, przykładowo wykończyć podłogę takimi materiałami jak panele, wykładzina, drewno czy ceramika. Niektórzy też decydują się na wyposażenie pawilonów w meble i elementy biurowe.

Pawilony z płyt wielowarstwowych - ogrom zalet

Pawilony z płyty wielowarstwowej to doskonałe rozwiązanie w wielu przypadkach, zapewniające trwałość konstrukcji, łatwość montażu i duże oszczędności, zwłaszcza w porównaniu do bardziej tradycyjnych metod budowli. Fakty mówią same za siebie - czas produkcji jest niezwykle krótki, wynosząc maksymalnie około 6 tygodni. Co więcej, płyty są lekkie, co zapewnia łatwy transport. Konstrukcja pawilonów jest nieskomplikowana, cechuje je maksymalna prostota. Nie dziwi więc, że stanowią doskonałą alternatywę dla obiektów stawianych z innych materiałów jak cegły czy pustaki. Płyty wielowarstwowe pozwalają na stworzenie przeróżnych konstrukcji: biura, sklepu, kiosku, portierni, kontenera przemysłowego czy lokalu gastronomicznego.

Na jaką firmę warto postawić?

Planując postawić taki budynek, pamiętajmy jednak, aby korzystać z usług sprawdzonej firmy wykonującej tego rodzaju obiekty. Polecamy szczególnie www.plytbud.pl oferującej nowoczesne konstrukcje spełniające najwyższe wymagania pod względem estetyki, jak i możliwości kształtowania bryły oraz elewacji. Możemy być pewni, że współpracując z Płyt Bud mamy dostęp do pawilonów w szerokiej gamie kolorystycznej, a także profilowań płyt, które łatwo połączyć ze stolarką otworową oraz innymi materiałami, dzięki którym jesteśmy w stanie zrealizować różne ciekawe projekty. 

Zdecydowanie warto postawić na pawilony z płyty wielowarstwowej, które nie tylko stawia się szybko, ale i oszczędnie. Są poza tym bardzo łatwe do aranżacji i ewentualnych modernizacji.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry