© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym są iniekcje wysokociśnieniowe?

iniekcje wysokociśnieniowe
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Technologie uszczelniające i budownicze rozwijają się w naprawdę bardzo szybkim tempie. Obecnie, gdy zaistnieje problem z wilgocią w pomieszczeniu, nie trzeba wcale gruntownego remontu, lecz można zastosować najnowszy wynalazek w postaci iniekcji wysokociśnieniowej. Czym ona jest i dlaczego warto wybrać właśnie tę metodę?

Dlaczego trzeba walczyć z wilgocią?

Co jednak powoduje, że w ogóle warto zawracać sobie głowę walką z wilgocią w pomieszczeniu i tym bardziej szukając najlepszych do tego metody? Przecież takie działania, jak iniekcje wysokociśnieniowe muszą w jakiś sposób ingerować w pomieszczenie, a co za tym idzie być czasochłonne, oraz co najgorsze, sporo kosztować.
Jak się jednak okazuje, jest to i tak o wiele mniejszy koszt, niż ewentualne konsekwencje zaniedbania wilgoci w pomieszczeniu. Co ona bowiem oznacza? Przede wszystkim to, że znajduje się w nim:

  • bardzo nieprzyjemny zapach,
  • gnijące ściany i tynki,
  • niezwykle nieestetyczne plamy i wykwity,
  • odpadający tynk.

To jednak nie wszystko, ponieważ zaniedbanie zawilgocenie pomieszczenia może mieć bardzo poważne skutki dla całej struktury budynku, co bardzo szybko może oznaczać konieczność nawet jego wyburzenia.

Na czym polegają iniekcje wysokociśnieniowe?

Co konkretnie powoduje, że gdy szuka się skutecznego sposobu na zwalczenie wilgoci w mieszkaniu, powszechnie polecaną metodą jest iniekcja wysokociśnieniowa? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, najpierw trzeba dowiedzieć się, na czym ona konkretnie polega.
Podczas wykonywania iniekcji wysokociśnieniowej w ścianach pomieszczenia, w którym obecna jest wilgoć, wykonuje się dziesiątki niewielkich otworów. Następnie przez te otwory wtłaczana jest w głąb ściany, pod bardzo wysokim ciśnieniem, specjalna masa uszczelniająca. Nie ma tylko jednego jej rodzaju, ponieważ jak słusznie można przypuszczać, skuteczność każdego z materiałów zależy od tego, z jakiego materiału wykonana jest sama ściana. I tak dostępne są m.in. takie masy, jak żywica poliuretanowa, żel akrylowy, żywica epoksydowa, czy też krzemiany i zaczyny betonowe.
Co jednak konkretnie powoduje, że to iniekcje wysokociśnieniowe są tak często polecane i wybierane przez osoby zmagające się z wilgocią w pomieszczeniu? Wszystko z powodu niezwykłej skuteczności jej działania. Już po jednym razie wilgoć potrafi z pomieszczenia zniknąć właściwie z dnia na dzień. A jakby tego było mało, technologia ta jest bardzo szybka w wykonaniu, a przy tym stosunkowo niedroga, co czyni ją bardzo wygodną i chętnie stosowaną.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry