Jak skutecznie wygłuszyć pomieszczenie?

29 maj 2020

Każdy pracownik biurowy dobrze wie, jak problematyczną kwestią jest hałas w biurze. Im więcej osób pracuje w jednym pomieszczeniu, tym więcej niepożądanych dźwięków wokół: stukot klawiszy, szum rozmów, odgłosy wydawane przez urządzenia biurowe to tylko niektóre części składowe biurowego hałasu. W wielu przypadkach zastosowanie prostych rozwiązań, takich jak sufitowe panele akustyczne, budki akustyczne czy ekrany dźwiękochłonne znacząco obniża poziom hałasu, co z kolei przekłada się na wzrost komfortu pracowników.

Dlaczego warto walczyć z hałasem w biurze?

Normy określają dopuszczalne natężenie hałasu w pomieszczeniach biurowych, a przekroczenie tych wartości skutkuje nałożeniem na firmę kary finansowej. O odpowiednią akustykę w biurze warto jednak zadbać nie tylko ze względu na obowiązujące prawo i przepisy BHP. Nieustanny hałas w miejscu pracy powoduje rozdrażnienie i negatywnie wpływa na wydajność pracowników. Odpowiednie środowisko dźwiękowe sprawia, że pracownicy mają możliwość lepszego skupienia na pracy, a co za tym idzie – lepszego wykonywania swoich obowiązków. Wysoki poziom koncentracji w miejscu pracy jest niezbędny zarówno w przypadku prac biurowych wymagających dokładności, jak i podczas zadań, w których liczy się przede wszystkim kreatywność. Szczególnie pracownicy biur typu open space są narażeni na działanie niepożądanych dźwięków. Zainwestuj w poprawę akustyki biura i wygłuszenie pomieszczeń, jeśli chcesz poprawić warunki pracy – efekty w postaci wzrostu wydajności zauważysz od razu!

Sposoby wygłuszania pomieszczeń biurowych

Nie każda firma może pozwolić sobie na kompleksowy remont: w niektórych przypadkach przeszkodą będą kwestie finansowe, w innych – możliwości lokalowe czy umowa zawarta z właścicielem przestrzeni biurowej. Nie znaczy to jednak, że musisz zrezygnować z pracy nad lepszą akustyką pomieszczeń. Skorzystaj z doświadczenia profesjonalnej firmy i zdecyduj się na usługi akustyczne, dzięki którym nie tylko poznasz mocne i słabe strony pomieszczeń biurowych. Współpraca rozpoczyna się na etapie wykonania niezbędnych pomiarów oraz ekspertyz i poznania oczekiwań klienta. W oparciu o wszystkie dane przygotowywany jest projekt uwzględniający zarówno możliwości biura, jak i potrzeby pracowników. Możesz wybrać gotowe rozwiązania lub zdecydować się na propozycje dopasowane do twojej firmy nie tylko pod względem użyteczności, ale również designu.


Szukasz sposobów na skuteczne wygłuszenie pomieszczeń biurowych? Sprawdź ofertę polskiego producenta rozwiązań akustycznych - Contrato: 
https://www.contrato.pl/

Panele akustyczne

Do najprostszych i jednocześnie najskuteczniejszych rozwiązań zaliczane są panele akustyczne. To elementy wykonane z dźwiękochłonnego materiału, których zadaniem jest wygłuszanie pomieszczeń oraz rozpraszanie dźwięków. Mogą być zamontowane w formie podwieszanego sufitu, występować jako pojedyncze panele sufitowe lub pokrywać ściany. Dobrym rozwiązaniem są również specjalnie zaprojektowane przegrody akustyczne, za pomocą których możliwe jest podzielenie biura na mniejsze obszary – takie mobilne parawany są jednak nie tylko dekoracją, ale przede wszystkim izolują poszczególne części biura. Wszystkie propozycje dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, na życzenie klienta możliwe jest także wykorzystanie dekoracyjnych paneli akustycznych.

Budki akustyczne

Twoi pracownicy skarżą się na głośne rozmowy telefoniczne współpracowników? Nie posiadasz osobnej sali konferencyjnej lub pomieszczenia, w którym można odbyć w spokoju dłuższą rozmowę z klientem lub videorozmowę z kontrahentem? A może zauważasz, że wiele osób woli pracować zdalnie, bo tylko wtedy ma możliwość skupienia się nad ważnym projektem? Rozwiązaniem będą dźwiękoszczelne budki akustyczne: zostały zaprojektowane w taki sposób, by wnętrze było izolowane od dźwięków z zewnątrz i jednocześnie żadne dźwięki nie wydostawały się na zewnątrz. Dzięki temu pracownik znajdujący się w środku może bez problemu odbyć ważną rozmowę czy pracować nad pilnym projektem. Budki akustyczne są proste w montażu i kompleksowo wyposażone, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w każdej firmie – możesz ustawić je wszędzie tam, gdzie potrzebne jest stworzenie strefy ciszy.

Fot. Kabiny akustyczne w nowoczesnym biurze.

Open space – na co zwrócić uwagę?

W przypadku biur typu open space kluczową kwestią jest redukcja nie tylko hałasu, ale również pogłosu. W pomieszczeniach biurowych o dużej przestrzeni dźwięk często odbija się od ścian i sufitu oraz wraca ze zdwojoną siłą. Najlepszym sposobem na wygłuszenie dużego pomieszczenia jest zastosowanie specjalnych paneli akustycznych – mogą być one zamontowane w podwieszanym suficie lub zawieszone na specjalnych linkach. Warto zainwestować także nie tylko w przegrody akustyczne, ale również kabiny akustyczne, dzięki którym hałas wynikający z rozmów w biurze nieco się zmniejszy. Zainwestuj również w małe sale akustyczne: świetnie sprawdzą się jako miejsce do dyskusji nad projektem dla mniejszych zespołów.

Fot. Open space - różne możliwości wygłuszenia pomieszczenia.

magazyn

Popularne

Wybrane

rotowanie opon

Czym jest rotowanie opon i po co się je stosuje?

22 wrzesień 2020
Plastic Tax

Nadchodzi Plastic Tax! Co jego wprowadzenie oznacza dla producentów opakowań i konsumentów?

22 wrzesień 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt