Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Stiltz – ekskluzywna winda na poddasze

Winda na poddasze
 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Wchodzenie po schodach sprawia Ci coraz większe trudności? A może cenisz wygodę i zamiast przemierzać stopnie, wolisz przemieszczać się pomiędzy piętrami za pomocą komfortowej windy na poddasze? Teraz możesz ją mieć we własnym domu! Zobacz, co warto wiedzieć, o tym nowoczesnym i designerskim urządzeniu.

Winda na poddasze z przystankiem w Twoim pokoju

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, żeby po ciężkim dniu pracy ominąć schody na poddasze i znaleźć się od razu w sypialni? Jeśli tak, możesz łatwo zrealizować swoje marzenie, montując nowoczesną windę osobową do domu. Dzięki temu komfortowemu urządzeniu pokonasz schody bez wysiłku i to w zaledwie 30 sekund. Windy domowe Stiltz można zamontować w niemal każdym miejscu - nie tylko na klatce schodowej oraz przy ścianie. Wybierając designerską windę, zapewnisz sobie wygodne i błyskawiczne połączenie np. między sypialnią a jadalnią, salonem czy wyjściem na taras.

cicha winda w domu

Stiltz – mała i cicha winda do domu

Powierzchnia tego niewielkiego urządzenia zajmuje zaledwie 0,8 m2 w przypadku windy DUO i 1,25 m2 w modelu TRIO. Dzięki temu winda Stiltz zmieści się w każdym domu jednorodzinnym oraz mieszkaniu dwupoziomowym. Jej założenie nie wymaga gruntownego remontu, a jedynie przeprowadzenia minimalnych prac budowlanych w budynku, np. wykonania otworu w stropie. Sam montaż windy na poddasze zajmuje zwykle 2-3 dni. Elegancki i estetycznie wykonany minidźwig Stiltz został wyposażony w kompaktowy układ napędowy, ukryty poza zasięgiem wzroku. Niemal bezgłośna praca windy sprawia, że będziesz mógł z niej korzystać nawet w nocy, nie budząc pozostałych domowników.

winda dla dwoch osob

Winda DUO czy TRIO – którą wybrać?

Pierwszy model jest przystosowany do jednoczesnego przewozu 2 osób (jego udźwig wynosi 170 kg). Urządzenie to może z powodzeniem pełnić funkcję windy dla seniora, zapewniając bezpieczeństwo i samodzielność poruszania się po domu osobom starszym. Z kolei model TRIO został przeznaczony do przewozu 3 osób lub 1 osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim z opiekunem. Jego udźwig wynosi aż 250 kg. Windy DUO i TRIO różnią się też wysokością podnoszenia, która w pierwszym przypadku wynosi maks. 4,5 m, a w drugim 6 m.

winda trio

Ponadto w dźwigu przeznaczonym do transportowania 3 osób istnieje możliwość utworzenia tzw. przystanku pośredniego. Oznacza to, że korzystając z windy TRIO, możesz pokonać 2 kondygnacje, przemieszczając się z piwnicy na parter i z parteru na piętro. Zyskujesz też możliwość wygodnego transportowania pomiędzy piętrami ciężkich przedmiotów – słoików z przetworami, walizek, sprzętu sportowego lub zakupów.

Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym?

Finalna cena windy zależy od wielu czynników, m.in. modelu urządzenia oraz sposobu jego montażu (w stropie lub przy antresoli). Istotną rolę pełni także wyposażenie dźwigu – w windzie DUO możesz wybrać np. rozkładane siedzisko i pełne drzwi. A w modelu TRIO masz do wyboru m.in. opcję dwu- lub trzyprzystankową urządzenia oraz wersję przelotową. Na cenę obydwu typów wind domowych wpływa także kurs euro. Ile zatem kosztuje winda w domu jednorodzinnym? Możemy założyć, że koszt zakupu, montażu i dostawy modelu DUO wynosi od 55 do 65 tys. zł brutto. Jeśli natomiast zdecydujesz się na windę TRIO, Twoje wydatki wzrosną o ok. 10 tys. zł brutto. Osoby niepełnosprawne mogą jednak obniżyć koszty inwestycji nawet o 95%, uzyskując dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych ze środków PFRON.

mala winda w domu jednorodzinnym

Dowiedz się więcej o ekskluzywnej windzie na poddasze, czytając artykuły na stronie: www.windy-domowe.pl. Zachęcamy Cię także do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Aby z nimi porozmawiać, zadzwoń pod nr:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002

lub wyślij e-mail na adres: info@windy-domowe.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl