Na czym polega fit out biura?

20 kwiecień 2020

Fit out biura to kompleksowa i wszechstronna usługa zagospodarowania przestrzeni biurowych, na którą obecnie decyduje się coraz więcej firm. Dowiedz się, na czym polega oraz jak wygląda praca nad aranżacją biura we współpracy z profesjonalistami z zakresu fit out’u!

Co to jest fit out biura?

Aranżacja przestrzeni biurowych jest obecnie równie ważna jak dobór atrakcyjnej lokalizacji firmy. Profesjonalne planowanie przestrzeni dostoswanej do charakteru branży i potrzeb pracowników staje standardem. Odpowiedzią na wymogi rynku jest stosunkowo nowa, choć dynamicznie zdobywająca popularność usługa, jaką jest fit out biura. Co to takiego?

Zgodnie z najbardziej ogólna definicją fit out biura to projektowanie i tworzenie przestrzeni ukierunkowane na maksymalną funkcjonalność z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz możliwości użytkownika. Nie należy jednak mylić tego pojęcia z remontem. Fit out zakłada znacznie szersze podejście. To kompleksowa usługa obejmująca szereg prac z różnych dziedzin – od typowo budowlanych przez wykończeniowe po aranżacyjne.

Celem jest takie zagospodarowanie przestrzeni, by jak najlepiej służyła firmie – poprawiała codzienny komfort pracy, usprawniała komunikację i zwiększała wydajność pracowników. Specjaliści są w stanie przygotować pomieszczenia od stanu surowego lub przearanżować wnętrze po poprzednim właścicielu – pod klucz – zgodnie z preferencjami klienta oraz ze wszystkimi wymogami BHP.

Fit out firmy – etapy prac

Aby w pełni zrozumieć, na czym polega fit out biura, warto dowiedzieć się, jak krok po kroku wygląda praca ze specjalistami w tej dziedzinie.

  • Pierwszym etapem jest konsultacja. Wykonawcy muszą szczegółowo dowiedzieć się, jaki jest profil firmy klienta, jaką przestrzeń ma do dyspozycji, jakim budżetem dysponuje oraz jakich efektów oczekuje. 
  • Kolejnym krokiem jest stworzenie space planu uwzględniającego dobór materiałów wykończeniowych. Klient otrzymuje gotowe wizualizacje, które może przedyskutować z wykonawcami.
  • Następnie rozpoczyna się realizacja projektu, nad którym, zależnie od potrzeb, pracują fachowcy z zakresu budownictwa, architekci, instalatorzy oraz project managerowie.

Aby rezultat działań był zadowalający, niezwykle istotne jest właściwe zidentyfikowanie indywidualnych wymagań firmy, stosowanych technologii czy specyfiki codziennej pracy. Podstawą jest zatem efektywny dialog pomiędzy wykonawcą a klientem.

Szukasz firmy, która profesjonalnie przeprowadzi fit out Twojego biura? Postaw na nas: http://projektowanie-biur.pl/

Fit out biura w praktyce

Aranżacja przestrzeni biurowej obejmuje szereg działań. Poza opracowaniem space planu zakres prac uwzględnia m.in.:

  • demontaż zbędnych elementów konstrukcyjno-wykończeniowych,
  • montaż ścianek, drzwi i okien, sufitów,
  • wykonanie niezbędnych instalacji, w tym elektrycznej, wentylacyjnej i sanitarnej,
  • instalację wykładzin podłogowych,
  • wykonanie prac dekoracyjnych (m.in. malowanie ścian czy położenie tapet),
  • instalację oświetlenia oraz mebli

Prace odbywają się zgodnie z wyznaczonym harmonogramem oraz precyzyjnie określonym budżetem.

Urządzanie biura nie musi oznaczać korzystania z gotowych, często sztampowych rozwiązań, które skazują na niewygodne kompromisy i ograniczenia. Fit out biura pozwala stworzyć niepowtarzalną przestrzeń zaprojektowaną z myślą o konkretnej firmie i konkretnych ludziach. 

magazyn

Popularne

Wybrane

rotowanie opon

Czym jest rotowanie opon i po co się je stosuje?

22 wrzesień 2020
Plastic Tax

Nadchodzi Plastic Tax! Co jego wprowadzenie oznacza dla producentów opakowań i konsumentów?

22 wrzesień 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt