Parterowe domy na fali popularności

04 październik 2019

Minęły już właściwie czasy, kiedy budowano wysokie domy, o kilku kondygnacjach, w których docelowo miało mieszkać co najmniej kilka pokoleń - dziadkowie, rodzice, dzieci, wnuki, a nawet prawnuki. Buduje się domy mniejsze, często parterowe. Jakie zalety mają nowoczesne projekty domów parterowych?

Domy spełniające oczekiwania klientów

Parterowe domy wcale nie muszą być małe. Mogą być przeznaczone dla par, małych lub dużych rodzin. W zależności od potrzeb zgłaszanych przez inwestorów, można budować nowoczesne domy o kameralnym charakterze, jak i większe, rozległe i okazałe posiadłości.

Co więcej, domy parterowe są perspektywiczne. Jak podkreśla firma DOMY Z WIZJĄ, zajmująca się projektowaniem nowoczesnych domów mieszkalnych, domy parterowe mogą być przygotowane do tego, aby w przyszłości umożliwiać ewentualną rozbudowę i wykorzystanie do celów mieszkaniowych poddasza.

Dlaczego warto wybrać dom parterowy?

Dzięki wykonaniu projektu domu parterowego można obniżyć koszty jego eksploatacji. Właściwy układ pomieszczeń i orientacja względem stron świata umożliwia zaprojektowanie domu nowoczesnego, energooszczędnego. Dba się przy tym o staranne przemyślenie wszystkich elementów projektowych, w tym wentylacji mechanicznej, zastosowania odnawialnych źródeł energii i stworzenie przeszkleń, dzięki którym można by zapewnić pasywny charakter domowi.

Dom parterowy zbudowany według nowoczesnego projektu może mieć zróżnicowaną formę - dach płaski lub spadzisty, ale najczęściej z uwagi na względy dotyczące oszczędzania energii wybiera się bryły z dachem dwuspadowym. Łączy on klasyczny wygląd, z modnymi detalami i materiałami wykończeniowymi, które nadają mu modernistyczny charakter.  Cechą wyróżniającą projekty domów nowoczesnych, parterowych są duże okna. Wielkoformatowe przeszklenia pozwalają dobrze doświetlić pomieszczenia ciepłym, naturalnym światłem, a przy tym korzysta się z energii słonecznej do tego, aby pomieszczenie lepiej było dogrzane. Przy tym nie trzeba na to żadnych dodatkowych nakładów finansowych.

Domy parterowe są wygodne - pomieszczenia połączone na jednej kondygnacji likwidują uciążliwość komunikacji po schodach. Dają też możliwość dostępu z każdego praktycznie pomieszczenia do ogrodu czy tarasu. Brak barier pionowych w takich projektach domów będzie doskonałym wyborem dla osób niepełnosprawnych.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt