Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowoczesne okna z PCV – ważny wybór na lata użytkowania

 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Stolarka okienna dziś korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań i produktów. Można zatem liczyć na to, że okna plastikowe, które cieszą się tak dużą popularnością, pod względem jakości i estetyki spełnią oczekiwania każdego obiektu i jego użytkownika. Ich zadaniem jest eksponowanie architektury budynku, wpisywanie się w klimat i aranżację wnętrza. Co najważniejsze jednak, ograniczanie strat cieplnych, w efekcie zmniejszanie rachunków za ogrzewanie, a także zabezpieczanie przed hałasem z otoczenia.

Okna plastikowe, o ile są właściwie zamontowane i wysokiej jakości, mogą służyć nawet 20 lub więcej lat. Znacznie lepiej niż drewniane radzą sobie z działaniem warunków atmosferycznych. Przede wszystkim nie absorbują wilgoci. Żywa barwa okleiny, która została wybrana, by dopełniać architektury budynku, nie blaknie mimo działania promieniowania słonecznego. Mogą się o nią pokusić właściciele obiektów współczesnych, ale z powodzeniem również klimatycznych dworków czy małych willi, które mają w sobie sporo elementów drewnianych. Na rynku dostępne są bowiem okleiny drewnopodobne, do złudzenia przypominające naturalny materiał.

Czynniki chemiczne i biologiczne nie wpływają niekorzystnie na okna z PCV. Zaletą decydującą o wyższym bezpieczeństwie jest ich niepalność i samoistne wygaszanie się, jeśli w pobliżu nie występują dodatkowe źródła zapalne. Co z właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi? Nie odbiegają one do właściwości oferowanych przez drewniane czy aluminiowe odpowiedniki. Nowoczesne okna plastikowe są w stanie wykorzystać moc światła naturalnego, rozjaśniając wnętrza, a tym samym redukując konieczność sztucznego doświetlania za dnia. Zastosowanie nowoczesnych technologii wpływa zaś na zatrzymanie ciepła we wnętrzu i wyeliminowanie ciągłego dogrzewania.

Okna plastikowe, które zostają dopasowane i zamówione w firmie https://domel.pl/, to gwarancja na długie lata użytkowania. Ponadto kwestia ochrony środowiska, do którego nie przedostaje się nadmierna ilość szkodliwych substancji pochodzących z ogrzewania.