• Home
  • Budownictwo
  • Hala rolnicza ze stali - idealne miejsce do przechowywania sprzętu i płodów rolnych

Hala rolnicza ze stali - idealne miejsce do przechowywania sprzętu i płodów rolnych

09 maj 2018

Prężnie rozwijające się gospodarstwa rolne oraz hodowlane inicjują coraz większe zapotrzebowanie na nowe obiekty inwentarskie oraz magazyny sprzętu rolniczego. Wraz z rozszerzaniem nowych technologii transportu zboża oraz paszy wzrasta również zainteresowanie takimi konstrukcjami jak silosy oraz wiaty i zadaszenia. W celu zoptymalizowania produkcji rolnej oraz hodowli warto stworzyć obiekt dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora.

Inwestorom z branży rolniczej polecamy zrealizowanie swojej wymarzonej inwestycji z wykorzystaniem konstrukcji stalowej. Powyższe rozwiązanie pozwala wybudować obiekt o dużych rozpiętościach zapewniając swobodę w wykorzystaniu przestrzeni wewnątrz hali. Dzięki zastosowaniu konstrukcji szkieletowej w postaci ram stalowych otrzymujemy szerokie możliwości montażu przeszkleń oraz otworów komunikacyjnych. Otrzymujemy w ten sposób doskonale doświetlone budynki inwentarskie oraz magazyny pozwalające na wprowadzanie do wnętrza znacznych rozmiarów maszyn rolniczych. Stosowane przez nas systemy bram spełnią wymagania najbardziej wymagających inwestorów. Jesteśmy w stanie zaprojektować i dostarczyć szerokie spektrum rozwiązań począwszy od bram szybko rolowanych przez najpopularniejsze bramy segmentowe aż po przesuwne, przeciwpożarowe i chłodnicze. Odpowiadamy także za zautomatyzowanie i dopasowanie wrót do Państwa potrzeb. Konstrukcja stalowa i odpowiednio wykonana podkonstrukcja zapewnia łatwość montażu technologii dopasowanej do Państwa potrzeb. Wprowadzenie ekonomicznych i trwałych podestów z krat pomostowych pozwala na zrealizowanie dostępu do instalacji wewnątrz obiektu, ułatwiając konserwację i kontrolę.

transport w hali rolniczej

Obudowę hal rolniczych optymalnie jest zrealizować w systemie blach trapezowych lub płyt warstwowych. Dla inwestorów, którzy nie potrzebują ogrzewanych hal, polecamy zastosowanie obudowy z blach trapezowych. Ochronę przed utratą ciepła zapewnia natomiast obudowa z płyt warstwowych, która jest bardziej ekonomiczna i szybsza w montażu niż alternatywne rozwiązania. Co ważne, w obu przypadkach użytkownik otrzymuje obudowę łatwą w utrzymaniu czystości i higieny. Warto w tym punkcie wspomnieć także o możliwości wydzielenia ścian pomieszczeń wewnętrznych, które w łatwy sposób można w trakcie użytkowania obiektu przesunąć, zlikwidować bądź wyciąć w nich stosowne otwory technologiczne i komunikacyjne. Możliwe jest także zrealizowanie hali bez ocieplenia i wydzielenie jedynie w jej wnętrzu ogrzewanego i zaizolowanego termicznie pomieszczenia.

magazyn rolniczy

Podsumowując, serdecznie zachęcamy Państwa do zrealizowania wszelakiego typu hal rolniczych, magazynów, budynków inwentarskich, wiat, zadaszeń zewnętrznych, silosów i ich konstrukcji wsporczych z zastosowaniem konstrukcji stalowej oraz lekkiej obudowy z blach trapezowych bądź płyt warstwowych.

Powyższe rozwiązanie pozwoli na realizację w możliwie najszybszym tempie przy utrzymaniu niskich kosztów inwestycji.

Firma MCM Project zapewni Państwu kompleksową obsługę od projektu aż po końcową realizację hali pod klucz, zgodnej z Państwa marzeniami i potrzebami.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt