© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Proces produkcji konstrukcji stalowych

 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Konstrukcje stalowe muszą być odpowiednio zaprojektowane, wykonane i zabezpieczone, tylko wtedy, będą odporne na wpływ czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesna technologia pozwala na ich tworzenie w taki sposób, aby inwestycja była długoletnia, a konstrukcja przez długi czas zachowywała swój estetyczny wygląd i funkcjonalność.

Konstrukcje stalowe krok po kroku

Zanim rozpocznie się proces produkcji, konstrukcje stalowe muszą zostać zaprojektowane. Na tym etapie uwzględnia się ich przeznaczenie, środowisko, w jakim będą użytkowane oraz walory estetyczne. Warto jest więc wybrać firmę, która nie tylko zrealizuje projekt, ale również go wykona. Tak jest w przypadku firmy Metaltech. Dzięki temu mamy pewność kompleksowo wykonanej usługi oraz realizacji projektu, którego wykonawca doskonale zna. Dzięki wykwalifikowanemu i doświadczonemu personelowi firma jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Na etapie produkcji niezwykle istotne jest, aby odpowiednio dobierać materiały, które muszą cechować się wysoką jakością gwarantującą trwałość i wytrzymałość konstrukcji stalowej. Dbałość o każdy detal gwarantuje precyzję wykonania. Końcowe prace to obróbka mechaniczna z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń. Jest to etap równie ważny, jak sam projekt i produkcja.

Solidne zabezpieczenie

Stal należy zabezpieczyć odpowiednio przed korozją. Służy do tego cynkowanie ogniowe. Polega ono na pokryciu powierzchni stali cynkiem pełniącym funkcję pewnego rodzaju „płaszcza ochronnego”. W ten sposób zabezpiecza się całość konstrukcji przed przedwczesnym starzeniem i zniszczeniami pojawiającymi się na skutek oddziaływania na metal czynników atmosferycznych.

Cynkowanie ogniowe jest obecnie najskuteczniejszą formą zabezpieczania metali. Wykazuje się nie tylko skutecznością, ale również długotrwałością. Sam proces składa się z kilku technologicznie zaawansowanych etapów, na skutek których możliwe jest uzyskanie czystej powierzchni, która następnie zanurzana jest w cynkowej kąpieli

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry