Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile trwa proces budowy domu?

 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Budowa domu to moment trudny – nie tylko pod względem finansowym ale również pod względem organizacyjnym. Miliony spraw do załatwienia, pilnowanie budowy, obowiązki domowe, praca. Nic więc dziwnego, że każdy z nas chciałby zakończyć budowanie domu jak najszybciej. Ile jednak taka budowa będzie trwać? Rok, dwa a może pięć?

Najważniejsza jest współpraca z kierownikiem budowy.

Współpraca z kierownikiem budowy jest najważniejszym elementem budowy domu. Doskonale zna on minimalny czas potrzebny na wykonanie poszczególnych robót budowlanych. W zależności od projektu na jaki się zdecydowaliście czas budowy domu będzie się różnił. Ważne jest jednak ustalenie harmonogramu budowy przed rozpoczęciem prac budowlanych. Na podstawie sporządzonego harmonogramu robót nie tylko będziesz wiedzieć kiedy spodziewać się zakończenia budowy ale co ważne – firma budowlana będzie mogła określić koszt budowy. Bardzo ważny jest również fakt, że harmonogram budowy pozwoli Ci na zamówienie potrzebnych materiałów w odpowiednim czasie. Jest to spore udogodnienie dla Ciebie ale i dla firmy. Bez względu na to jak dobrą firmę wybierzesz, pamiętaj, że postęp prac powinieneś porównywać z założonym planem a ewentualne niezgodności omawiać z kierownikiem budowy.

Jak wygląda czas budowy domu pasywnego?

W przypadku budowy domu pasywnego musimy się liczyć z wydłużeniem czasu potrzebnego na ukończenie budowy. Głównym powodem jest konieczność większej dokładności wykonania prac już od pierwszych etapów budowy – domy ekologiczne wymagają wykonania na najwyższym poziomie. Budowa domu pasywnego wiąże się z koniecznością współpracy z profesjonalną firmą ecoreadyhouse.pl, która dokładnie przedstawi Ci plan działania i przewidywany czas budowy.

Pamiętaj jednak, że pośpiech nie w każdej sytuacji jest wskazany – w przypadku budowy domu warto poświęcić kilka tygodni więcej i być pewnym, że dom został wybudowany w 100% zgodnie z projektem i spełnia wszystkie założenia. W przypadku domów energooszczędnych chodzi o Twoją przyszłość.