Jak zaplanować budowę prywatnego basenu?

24 październik 2017

Słońce latem grzeje w Polsce coraz mocniej, przez co marzeniem wielu staje się mieć swój własny basen. Jesteś miłośnikiem pływania, a przy tym chciałbyś mieć gdzie ochłodzić się latem, kiedy wysoka temperatura mocno daje się we znaki? Możesz sobie pozwolić na realizację takiego przedsięwzięcia? Zacznij od stworzenia planu działania. W pierwszej kolejności przemyśl lokalizację basenu, mając na uwadze wolną przestrzeń i budżet, jakim dysponujesz. Pamiętaj, że basen ziemny jest inwestycją na lata, która powinna być dobrze przemyślana.

Co wziąć pod uwagę?

Na pewno to, w jaki sposób będziesz użytkował swój basen. Chcesz go wykorzystywać do aktywnych treningów, relaksu po długim dniu w pracy, czy organizować w nim spotkania dla rodziny i przyjaciół? W zależności od przeznaczenia wybierzesz rodzaj basenu oraz wielkość, a także miejsce, w jakim powstanie. Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, nie zapomnij przy tym uwzględnić środków, jakie możesz na ten cel przeznaczyć.

Gdy pierwsze decyzje zostaną podjęte, przyjdzie Ci określić rozmiar i warunki zabudowy, zaprojektować basen i skonsultować swój projekt z profesjonalną firmą. Następnie będziesz musiał wybrać firmę, która podejmie się budowy Twojego basenu. Na końcu nie pozostanie Ci nic innego, jak wybrać sprzęt do basenu.

Dodatki do basenów

Jednym z ciekawych elementów, które daje świetne efekty szczególnie w nocy jest podświetlenie basenu. Lampy podwodne stwarzają niepowtarzalny klimat podczas letnich wieczorów. Białe światło idealnie podkreśla błękit wody, a kolorowe całkowicie zmienia wygląd basenu. Wybierz jeden z wariantów i ciesz się pięknie oświetlonym basenem nawet w nocy.

Kolejnym dodatkiem, którego nie może zabraknąć w Twoim basenie jest pompa basenowa, dzięki której będzie on stale oczyszczany. Jak wiadomo woda w basenie ogrodowym brudzi się bardziej od wody w basenie usytuowanym pod dachem, więc pompa jest koniecznością bez której nie można się obejść. Dobrze sprawdzi się też przykrycie na basen, które zapewni basenowi ochronę przed zimą, zanieczyszczeniami czy dziećmi.

Budowa prywatnego basenu to duże przedsięwzięcie, które należy odpowiednio wcześniej przemyśleć. Podejmij się go dopiero wtedy, gdy będziesz w 100% pewien. Baseny ogrodowe zajmują dużo miejsca, a przy tym wymagają systematycznego czyszczenia i dbania o nie. Musisz liczyć się z dodatkowymi obowiązkami, jakie przyjdzie Ci wykonywać po wybudowaniu basenu.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt