© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Budownictwo
  • Czy przy dużej inwestycji budowlanej da się optymalizować koszty?

Czy przy dużej inwestycji budowlanej da się optymalizować koszty?

 |  Redakcja  |  Budownictwo

Optymalizacja kosztów budowy jest istotnym elementem każdej inwestycji budowlanej. Sam proces jest ważny zarówno podczas realizacji mniejszych, jak i większych inwestycji, w związku z czym warto mieć świadomość tego, by już na wczesnym etapie planowania budowy uwzględnić redukcję kosztów w konkretnych obszarach.

W jakich obszarach warto dokonać optymalizacji?

Do podstawowych kryteriów optymalizacji zaliczają się oczywiście koszty, jednak warto mieć świadomość, że można również jej dokonać w takich obszarach, jak: wybór odpowiednich rozwiązań, czas realizacji, wielkość i gabaryty oraz planowane koszty eksploatacyjne. Podczas analizowania poszczególnych parametrów warto wziąć pod uwagę: lokalizację budynku, projekt koncepcyjny lub budowlany, a także wstępnie określone ramy czasowe realizacji inwestycji. Właściwy proces optymalizacji powinien odbywać się na bazie wykonanego kosztorysu dla początkowych warunków inwestycji. Im większa inwestycja, tym większe możliwości optymalizacyjne. Należy też pamiętać, że bezpośrednio związane jest to z tym, że trzeba bardzo dogłębnie przeprowadzić optymalizację. Przykładowo, obniżenie kosztów przy wyborze tańszych materiałów może wiązać się z tym, że wydłuży się czas pracy na placu budowy i na przykład wzrosną koszty robocizny. Dlatego, kiedy inwestorowi zależy na bezbłędnej optymalizacji to jej wykonanie powinien zlecić ekspertom.

Doświadczeni eksperci przeprowadzający dogłębne analizy

Doświadczeni eksperci przeprowadzający dogłębne analizy zatrudnieni są w figura.team i to właśnie oni już na podstawie przedłożonego projektu budowy będą w stanie przewidzieć, jak powinna dla konkretnej inwestycji przebiegać poprawna optymalizacja. W figura.team można również liczyć na to, że taki projekt zostanie wykonany. Pełna optymalizacja jest złożonym procesem i niezbędna jest tutaj wiedza z zakresu budownictwa i obliczeń optymalizacyjnych. Wykształceni inżynierzy przyjrzą się projektom konstrukcji, instalacji sanitarnych i elektrycznych. Niezbędne będzie ich spojrzenie na aktualną sytuację rynkową oraz organizację robót budowlanych.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry