© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zabezpieczyć dom?

 |  Redakcja  |  Budownictwo

W dzisiejszych czasach napady i włamywania są na porządku dziennym. Dlatego też tak ważne jest odpowiednie zabezpieczanie swojego domu. Szczególnie jest to istotne, kiedy wyjeżdżamy na wakacje. Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie domu, z czego każdy może wybrać najbardziej atrakcyjny dla siebie.

Drzwi antywłamaniowe
Podstawą przy odpowiednim zabezpieczeniu domu jest zamontowanie drzwi antywłamaniowych. Niestety ale tradycyjne drzwi i tradycyjne zamki są łatwe do obejścia, szczególnie dla osób, które zajmują się włamaniami od dawna. Drzwi antywłamaniowe są znacznie lepiej zabezpieczone i trudniej je otworzyć. Ponadto do takich drzwi ważne jest również zakupienie zamków z z mechanizmami wielozastawkowymi i zapadkowymi. Otworzenie takich zamków, bez oryginalnego klucza jest bardzo trudne.

Rolety antywłamaniowe
Warto pamiętać o tym, że większość napadów jest dokonywanych przez okno. Z reguły włamywacz wybija okno i w taki sposób dostaje się do mieszkania. Dlatego też tak ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie okien. Najlepszą metodą na to jest zamontowanie rolet antywłamaniowych. Uniemożliwiają one zbicie okna przez włamywacza. Ponadto samo uszkodzenie takich rolet jest bardzo trudne i często niemożliwe dla amatora. Ponadto takich rolet jest kilka rodzajów, z czego niektóre są bardziej skuteczne, inne trochę mniej. Ważne jest również to, aby takie rolety zamontować na każdym oknie. Włamywacz nie może się dostać do mieszkania przez żadne okno. Dlatego to jest tak ważne.

Alarm
Bardzo ważne jest również zamontowanie alarmu w mieszkaniu. Jest to najlepszy sposób ochrony, ponieważ w momencie, kiedy ktoś wyważy drzwi, albo będzie się poruszał po domu po zmroku, to automatycznie sygnał zostanie przekazany do odpowiedniej firmy ochroniarskiej. W ten sposób również domownicy mają chwilę czasu na przygotowanie się do obrony, czy schowaniu. Często alarmy są tak głośne, że sygnał jest słyszalny również przez sąsiadów. W ten sposób również oni mogą zawiadomić policję, albo pójść zobaczyć, co się stało.

Monitoring
Dobrym sposobem na zabezpieczenie domu jest również zamontowanie monitoringu. W ten sposób jesteśmy w stanie kontrolować, kto wchodzi do domu, kto wychodzi i kto znajduje się w danym pomieszczeniu. Jeżeli więc zauważy się nieznaną osobę w domu, to można w bardzo szybkim czasie zareagować dzwoniąc przykładowo na policję. Jest to również dobry sposób kiedy podczas nieobecności komuś uda się włamać do domu. Nagrania z karem są zapisywane i potem prosto jest poznać tożsamość złodzieja.

Podsumowując można powiedzieć, że sposobów na zabezpieczenie domu jest bardzo wiele. Można zamontować drzwi antywłamaniowe, rolety antywłamaniowe, alarm a także monitoring. Najskuteczniej wszystkie te systemy działają razem. Jeżeli jednak kogoś nie stać na zamontowanie wszystkich urządzeń, to może wybrać tylko niektóre z nich, a i tak będzie można czuć się bezpieczniej w własnym domu. Pozostawianie domu bez żadnych zabezpieczeń wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę asmex.pl specjalizującej się w systemach zabezpieczeń, alarmach i kamerach do Twojego domu z siedzibą w Swarzędzu o. Poznania.
BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry