© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rodzaje klimatyzatorów. Klimatyzator przenośny

 |  Redakcja  |  Budownictwo

Klimatyzacja pomieszczeń mieszkalnych cieszy się coraz większą popularnością nie tylko na zachodzie. Ze względu na odczuwalnie wyższe temperatury latem, a także dzięki przystępnym cenom klimatyzatorów, po takie rozwiązanie chętnie sięgają indywidualni klienci również w Polsce. Najchętniej wybieranym typem urządzenia do prywatnych domostw są monoblokowe klimatyzatory przenośne.

Funkcje klimatyzatora przenośnego
Jeszcze niedawno klimatyzatory przenośne nie cieszyły się najlepszą opinią. Panowało przekonanie, że są one mało wydajne, a pobór energii jest niewymierny do oferowanych przez nie efektów. Współczesne klimatyzatory przenośne wyeliminowały te problemy, a dodatkowo mogą pełnić rolę wentylatora, a niektóre – w razie potrzeby – nawet ogrzewać powietrze w pomieszczeniu. Do standardowych funkcji należy osuszanie powietrza i utrzymywanie wilgotności na komfortowym poziomie – opowiada specjalista z firmy CENTROWENT.

Zalety klimatyzatorów przenośnych
Podstawową zaletą klimatyzatorów przenośnych, obok podstawowej i oczywistej funkcji chłodzenia powietrza w upalne dni, jest fakt, że nie wymagają one skomplikowanego montażu. Wybierając klimatyzator do domu nie zawsze mamy możliwość budowy specjalnej instalacji wymaganej dla urządzenia typu split. Również monoblokowe klimatyzatory okienne wymagają pewnego nakładu pracy podczas montażu. Tymczasem urządzenia przenośne możemy ustawić w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się okno i przestawiać ich konfigurację w zależności od doraźnych potrzeb.

Parametry klimatyzatorów przenośnych
Wybierając mobilny klimatyzator musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim, aby praca urządzenia była odczuwalna, należy wybrać klimatyzator o mocy odpowiedniej dla kubatury pomieszczenia. Informację o maksymalnych wielkościach dla danego modelu zazwyczaj możemy znaleźć w opisie produktu.

Klimatyzatory przenośne umożliwiają sterowanie temperaturą wewnątrz pomieszczenia, najczęściej w zakresie 16-32 stopni Celsjusza. Różnią się z kolei poziomem emitowanego hałasu, który niestety, zawsze towarzyszy pracy tych urządzeń – wyjaśnia ekspert hurtowni CENTROWENT. Na szczęście współczesne klimatyzatory nie należą do najgłośniejszych, a szum emitowany podczas ich działania w najgorszym przypadku można porównać do dźwięku wydawanego przez... zwykłą lodówkę.

Jeżeli planujemy często korzystać z możliwości przestawiania klimatyzatora, warto zwrócić także uwagę na ciężar urządzenia. Pozostałe parametry odnoszą się przede wszystkim do mocy i poboru energii, a specyfikacje dla poszczególnych modeli zawsze znajdziemy w katalogach ofertowych.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry