Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kupno, wynajem ? A może budowa?

 |  Artykuł partnera  |  Budownictwo

Rynek nieruchomości, to w każdym kraju rynek w dużym stopniu decydujący o stanie całej gospodarki. Polska, pod tym względem, nie jest wyjątkiem, chociaż niewiele osób ma świadomość jak wielkie pieniądze przepływają przez ten sektor i jak wiele transakcji jest zawieranych.

Każda z tych transakcji, to często życiowa decyzja jakiejś rodziny. Nie może być podjęta pochopnie, wymaga gruntownego przemyślenia i analizy, gdyż odwrócenie niewłaściwej decyzji może nie być proste. Można przeglądać ogłoszenia, które oferują mieszkania na sprzedaż, ale może korzystniejszy będzie wynajem i należy obejrzeć mieszkania do wynajęcia. Można zainteresować się zakupem działki. Domy jednorodzinne nie są już tak kosztowne jak kiedyś, a czas ich budowy skrócił się do minimum. Każda z tych opcji wymaga sprawdzenia, wyliczenia kosztów, a w przypadku zakupu, z reguły także sprawdzenia swojej zdolności kredytowej.

Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Przecież trzeba podjąć decyzję, która będzie decyzją racjonalną i nie wpędzi kupującego w pętlę trudnych do spłacenia kredytów. Polski rynek nieruchomości, zarówno ten pierwotny, jak i ten wtórny jest tak rozbudowany, że ograniczenia typu brak odpowiedniej lokalizacji lub wymaganego metrażu praktycznie nie istnieją. Domy i mieszkania na sprzedaż, domy i mieszkania do wynajęcia, działki i segmenty są oferowane klientom non stop, w każdej części kraju i w bardzo zróżnicowanych cenach.

Skuteczną pomoc poszukujący znajdą w internecie. Nigdzie nie ma większej ilości ofert i można się z nimi w szczegółach zapoznać nie wychodząc z domu i nie objeżdżając licznych lokalizacji, które w końcowym efekcie i tak nie zostaną zaakceptowane. Zajmujący się nieruchomościami portal domy.pl jest jednym z takich miejsc. Bogata oferta, liczne możliwości doboru rozmaitych parametrów, wszystkie potrzebne informacje. W jednym miejscu i na jednym ekranie.