Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak skutecznie pakować dostawy jedzenia?

dostawca pizzy
 |  Artykuł partnera  |  Branża spożywcza

Coraz więcej restauracji wprowadza usługę zamawiania na wynos, która cieszy się dużym zainteresowaniem. O ile podając potrawę do stolika ważne jest jej efektowne wyeksponowanie na talerzu, to przy dostawach do domu niezwykle istotne jest odpowiednie zapakowanie dania. Pod słowem „odpowiednie” kryje się przede wszystkim szczelność, żeby nic się nie wylało i żaden składnik nie wydostał się poza opakowanie, a ponadto, żeby danie zachowało swoją formę. Innymi słowy, żeby nie doszło do wymieszania się tego, co powinno znajdować się na talerzu oddzielnie.

W czym zatem pakować dostawy jedzenia, żeby dotarło do klienta w nienaruszonym stanie? Otóż doskonałym wyborem będą torby papierowe oraz gumki recepturki!

Wysokiej jakości torby papierowe – trwałe i nowoczesne

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz wymogi stawiane przez Unię Europejską sprawiły, że od jakiegoś czasu klasyczne reklamówki wykonane z plastiku wypierane są przez odpowiednik papierowy. Jeżeli chodzi o branżę gastronomiczną, to taka zmiana jest jak najbardziej pożądana, bo wiąże się z większym komfortem przewożenia jedzenia na wynos. Papier jest bowiem o wiele bardziej sztywny, a przez co ogranicza przemieszczanie się pojemników znajdujących się we wnętrzu torby. W hurtowni Hurtopak dostępny jest duży wybór wysokiej jakość toreb papierowych, które wyróżniają się trwałością, odpornością na rozdarcie oraz designem. Wśród asortymentu znajdują się torby papierowe z uchem o różnej wielkości https://hurtopak.pl/pl/c/Torby-papierowe-z-uchem/87 – w tym torby cateringowe, wyprodukowane z myślą o lokalach gastronomicznych i firmach cateringowych.  

Solidne reklamówki zrywki zabezpieczające pojemniki z jedzeniem

Firmy oferujące dostawę jedzenia nie mogą sobie pozwolić na wpadki i nieprofesjonalne pakowanie. Dlatego też poza torbami papierowymi, w których wręczana jest dostawa, zastosowanie mają również reklamówki zrywki https://hurtopak.pl/pl/c/Reklamowki-HDPE-na-rolce/50. Bardzo często umieszczane są w nich mniejsze pudełka i dopiero po zawiązaniu reklamówki, całość wkładana jest do torby papierowej. Zapobiega to przed przemieszczaniem się pudełek, a także je zabezpiecza. Podczas pakowania jedzenia, które ma trafić do klienta niezwykle praktyczne są też gumki recepturki https://hurtopak.pl/pl/c/Gumki-Recepturki-1KG/42, za pomocą których można złożyć ze sobą np. pojemniczki z sosami czy każde inne pojemniki. Dzięki temu, że gumka dociska pokrywę, to nie ma możliwości na to, żeby opakowanie otworzyło się podczas transportu.

Hurtownia opakowań to miejsce, w którym można nabyć solidne torby papierowe, reklamówki zrywki HDPE, gumki recepturki oraz torby fałdowe bez uchwytów, czyli wszystko to, co jest niezbędne do skutecznego pakowania jedzenia na wynos.