Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zdrowa przekąska? Sprawdź chałwę grecką!

Greckie jedzenie
 |  Artykuł partnera  |  Branża spożywcza

Uwielbiamy słodki smak. Kojarzy nam się z beztroską, latami dzieciństwa, doskonałym dodatkiem do mocnej, aromatycznej kawy, czy sposobem na relaks i odprężenie. Jednym z najciekawszych słodkich frykasów jest chałwa grecka. Przyjrzyjmy się z bliska najwyżej klasy produktom, które znajdują się w ofercie naszego sklepu Greece Food. Zaczynamy!

Chałwa grecka- charakterystyka produktu

Chałwa grecka jest produktem, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Jej pierwotna, znana od wieków nazwa brzmi helva. Słodki, grecki przysmak, znany jest ludzkości już od czasów dawnego Babilonu. Tradycyjne produkty charakteryzują się naturalnym, prostym składem. Z czego jest chałwa?  Przysmak produkowany jest z nasion sezamu oraz karmelu. Ulubiony grecki frykas wielu osób na całym świecie oferowany jest w charakterystycznych kostkach, które zamknięte są w uroczych, designerskich opakowaniach. By wzbogacić walory smakowe, bardzo często grecka chałwa urozmaicona zostaje o różnorodne dodatki, takie jak np. migdały czy orzechy. Cechą charakterystyczną greckiej chałwy jest jej wyjątkowo aksamitny smak i kruchość, która doskonale rozpływa się w ustach. Już niewielka jej ilość wywołuje prawdziwą eksplozję smaku, która pozostaje w ustach przez długi czas. Oprócz swoich nieocenionych walorów smakowych, chałwa to także źródło wielu cennych witamin i minerałów dostarczanych do naszego organizmu.

Grecka chałwa i jej szeroka różnorodność wyboru

Grecka chałwa, by wpisać się w indywidualne upodobania i preferencję każdego smakosza, dostępna jest w bardzo wielu wariacjach smakowych. Dla miłośników klasycznego smaku chałwy, dedykowana jest standardowa wersja waniliowa. Jeśli zaś chcemy odnaleźć wariant dla miłośników nowych, ciekawych smaków, wówczas warto postawić na różne wariacje smakowe dopasowane do naszego smaku. Do najbardziej popularnych propozycji należy m.in.: chałwa grecka czekoladowo- waniliowa, migdałowa ze stewią, wersja z dodatkiem czekolady, kakaowa ze stewią. Jeśli zaś chcemy wybrać wersję zdrowszą, która będzie doskonałym wyborem także dla osób, które muszą kontrolować poziom cukru w organizmie, wówczas nasz wybór powinien paść na chałwę pełnoziarnistą ze stewią. Wybór jest tak obszerny, że z całą pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie i swoich bliskich.

Grecka chalwa- postaw na najwyższą jakość 

Oferowana w naszym sklepie Greece Food chałwa, jest produktem najwyżej jakości. Wieloletnia, sprawdzona receptura, starannie wyselekcjonowane składniki, które używane są do jej produkcji, precyzja wykonania i dbałość o każdy, najmniejszy szczegół na etapie tworzenia popularnych słodyczy sprawia, że chałwa wpisuje się w oczekiwania i indywidualne preferencje najbardziej wymagających smakoszy. Nic więc dziwnego, że doskonałej jakości chałwa, w sklepie Greece Food plasuje na jednej z najwyższych pozycji pod względem dostępności wyszukanych, greckich frykasów. Spróbuj wyjątkowych słodyczy dostępnych w naszym asortymencie i przekonaj się osobiście o ich wyjątkowości.