Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pojemniki E2 gdzie i po co się je wykorzystuje?

pojemnik na mięso
 |  Artykuł partnera  |  Branża spożywcza

Pojemnik E2 jest pojemnikiem na mięso wykorzystywanym do przechowywania i transportu wyrobów mięsnych w masarniach czy zakładach drobiarskich. Taki pojemnik euro musi posiadać atest do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Świadczy on o tym, że pojemnik na mięso E2 jest nietoksyczny i w pełni bezpieczny dla ludzkiego zdrowia oraz środowiska naturalnego.

Pojemniki na mięso produkuje się z tworzywa sztucznego HDPE. Poza tym, że tworzywo to nie ma wpływu na naturę, ludzi i zwierzęta, to jest ono bardzo wytrzymałe i odporne na wiele bodźców zewnętrznych. Tak więc na co odporny jest pojemnik E2? Pojemnik euro przeznaczony do przemysłu spożywczego jest bardzo wytrzymały, odporny na pęknięcia, nawet w wysokich i niskich temperaturach. Pojemniki na mięso E2 mogą być poddawane dezynfekcji, ponieważ nie ulegają zniszczeniom w kontakcie z większością substancji chemicznych. Pojemniki E2 mają wszystkie boki zamknięte, a ich powierzchnia jest bardzo gładka. Dzięki temu ten pojemnik euro jest niesamowicie higieniczny. Łatwo jest umyć i wysuszyć pojemnik na mięso. Wyposażone są w ergonomiczne uchwyty, które znacznie ułatwiają proces mycia pojemnika E2 czy też załadunek i rozładunek. Jednakże uchwyty i otwory pozwalają również na odpowiednią wentylację składowanej żywności oraz pozwalają na chłodzenie.

Dzięki swoim właściwościom pojemniki na mięso można myć ręcznie lub w procesie automatycznym. Wymiary tej popularnej skrzynki E2 są standaryzowane i wynoszą: 600 x 400 x 200 mm, natomiast waga wynosi 2 kg. Pojemnik E2 ma udźwig trzydzieści kilogramów, a pojemność 39 dm3. Wskutek tego, że pojemniki E2 mają określone wymiary pozwala to na transport skrzynek za pomocą dedykowanych do wymiarów euro wózków transportowych oraz europaletach. Poza samymi pojemnikami na mięso warto zainteresować się dedykowanymi do nich pokrywami plastikowymi. Pojemnik na mięso wraz z pokrywą plastikowa pozwalają na jeszcze bezpieczniejszy transport żywności.

pojemnik E2 na mięso

Z całą pewnością pojemnik plastikowy euro z pokrywą pozwala uniknąć zabrudzeń zawartości. Taka pokrywa plastikowa, tak samo jak sam pojemnik do transportu mięsa wyprodukowana jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Poza pojemnikami i pokrywami plastikowymi warto pochylić się nad paletą higieniczną H1. Ten rodzaj palety higienicznej jest używany w całej Europie. Wymienione produkty to trzej muszkieterowie przemysłu mięsnego. Kogo uznacie za D’Artagnan leży już po Waszej stronie, bo dla nas każdy z tych produktów zasługuje na wyróżnienie oraz order świetnej jakości.