Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie produkty można kupić w tłoczni warzyw i owoców?

syropy owocowe
 |  Artykuł partnera  |  Branża spożywcza

Zbilansowana dieta komponowana na bazie zdrowych, świeżych i nieprzetworzonych produktów jest bardzo ważna. Pozwala dbać o zdrowie, dostarcza cennych wartości odżywczych i zapobiega wielu chorobom. Jeśli chcemy urozmaicić swój jadłospis i dodać do niego coś smacznego i zdrowego, zainteresujmy się, co może nam zaproponować tłocznia soków.

Tłocznia soków NFC – co to właściwie znaczy?

Produkty tłoczone cieszą się od lat rosnącą popularnością. Powstają tylko z naturalnych składników i mają mnóstwo witamin i minerałów. Jeżeli chcemy zyskać gwarancję, że nasze soki tłoczone spełniają rygorystyczne normy i tłoczy się je na zimno, co jest niezbędne dla zachowania cennych związków, wybierajmy produkty z dobrej tłoczni. Jednak soki tłoczone to nie jedyne, co taki producent może nam zaoferować. Co jeszcze możemy znaleźć w jego asortymencie?

Zanim przejdziemy do innych produktów z tłoczni, zatrzymajmy się na moment przy sokach. Będąc w sklepie, znajdziemy mnóstwo różnych soków, ale tylko tłocznia soków NFC może nam zagwarantować, że mamy do czynienia z sokiem tłoczonym na zimno. NFC jest skrótem z angielskiego zwrotu „not from concentrate”. To informacja dla nas, że sok nie powstał z koncentratu, a w tradycyjny sposób – owoce zebrano, umyto i tłoczono. Poza tym podstawowym produktem w ofercie tłoczni jest też kilka innych, jakich?

Jak nie soki, to co?

Tłocznia warzyw proponuje syropy owocowe. Są słodkie, gęste i tak jak soki w pełni naturalne. Można je dodać do wody bądź herbaty. Sprawdzą się również jako dodatek do wielu deserów. Nie tylko urozmaicają smak, ale też mogą wspierać zdrowie – one też zawierają dużo witamin.

Z warzyw można robić zakwasy i kiszonki. Znajdziemy je w ofercie tłoczni. Zawierają żywe kultury bakterii i nie tylko pozwolą zrobić smaczny obiad, ale możemy je pić zamiast innych napoi. Zakwasy rewelacyjnie wspierają odporność organizmu, krążenie i metabolizm.

Następne na liście są przetwory. Musy i owoce w syropie są dobrym zamiennikiem dla słodkich i wysoko przetworzonych przekąsek. Mogą być też smacznym nadzieniem na przykład do naleśników.

Kiedy nadejdzie lato, z chęcią sięgniemy po coś orzeźwiającego. Wtedy też dobrą propozycją będą różnego rodzaju lemoniady. Smaczne lemoniady również znajdziemy wśród produktów, jakie produkują tłocznie warzyw i owoców. Mają rewelacyjny smak i doskonale nawadniają organizm, to doskonała alternatywa dla napojów gazowanych.

Naturalne piwo bezalkoholowe

Jest jeszcze jeden napój, który wcale się z tłocznią nie kojarzy – piwo bezalkoholowe. Wielu Polaków rezygnuje z napoi alkoholowych, zdając sobie sprawę z konsekwencji zdrowotnych, jakie się z nimi wiążą. Z tego względu chętniej kupują piwa bezalkoholowe. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą tłocznie warzyw i owoców. Produkują czyste i smaczne napoje na bazie chmielu. Mają orzeźwiający smak, nie zawierają alkoholu, a przy tym nie ma w nich barwników i konserwantów. Coś w sam raz na wiosenny lub letni wieczór przy grillu!

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z naszatlocznia.pl