Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak być bardziej eko, prowadząc firmę gastronomiczną?

ekologiczne opakowania
 |  Artykuł partnera  |  Branża spożywcza

Czy można być eko, prowadząc firmę gastronomiczną? Okazuje się, że tak, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać rozwiązań i pomysłów. Zrobiliśmy to za Ciebie!

Prowadząc firmę gastronomiczną, na pewno mierzysz się z problemami dotyczącymi ekologii. Mowa tu o aspektach wiążących się z codzienną działalnością firmy, na przykład zapewnieniem zaplecza higienicznego pracownikom i klientom, ale również wydawaniem zamówień na wynos. Czy wiesz, jak być bardziej eko, prowadząc firmę

Podpowiemy, jak szukać najlepszych rozwiązań, które sprawią, że będziesz generować mniejszy ślad węglowy i spełnisz oczekiwania klientów. 

Ekologiczna firma – czy to możliwe?

Czy to możliwe, aby firma działająca na szeroką skalę, zatrudniająca wielu pracowników i prowadząca sprzedaż z dostawą lub na wynos, była eko? Co zrobić, by Twoja firma była ekologiczna?

Warto przyjrzeć się swojej działalności “od kuchni” i dbać o środowisko już podczas zakupów higienicznych na zaplecze, a także podczas zaopatrywania przedsiębiorstwa gastronomicznego w biodegradowalne opakowania.

Robiąc przemyślane zakupy w jednym miejscu, oszczędzasz pieniądze, ograniczając wydatki na dostawę, ale też zmniejszasz ślad węglowy, angażując w transport tylko jedną firmę.  

Takie zakupy zrobisz na horecapak.pl, gdzie znajdziesz:

  • chemię profesjonalną,
  • artykuły higieniczne,
  • ekologiczne opakowania,
  • niezbędne akcesoria do sprzątania w dużych opakowaniach i niskich cenach.

Jak być bardziej eko – zamówienia z dostawą

Jeśli Twoja firma realizuje zamówienia z dostawą, na pewno zastanawiasz się, jak zadbać o to, by generować mniej śmieci podczas pakowania wysyłek. Sprawdźmy więc, jak być bardziej eko, prowadząc firmę gastronomiczną:

  • Tacki, pojemniki i pudełka, w których wysyłasz zamówienia mogą być z powodzeniem zamienione z plastikowych na papierowe. Pomagają w tym restrykcje UE oraz trendy wśród konsumentów, dzięki czemu ekologiczne zamienniki są lepiej dostępne.
  • Sztućce, słomki czy wieczka do kubków jednorazowych również mogą być papierowe i bezpieczniejsze dla środowiska.
  • Zewnętrzne opakowanie zamówień wysyłkowych łatwo zmienić z foliowych na papierowe. Torby z szarego papieru doskonale zastępują plastikowe reklamówki. 

Ekologiczne przedsiębiorstwo – zaplecze socjalne i higiena

Zadbaj o to, by Twoje przedsiębiorstwo było ekologiczne zapewniając bezpieczne dla środowiska artykuły higieniczne oraz kupując chemię do czyszczenia w ekonomicznych opakowaniach. 

  • Zamawiaj duże opakowania artykułów higienicznych, takich jak papier toaletowy, ręczniki papierowe, środki dezynfekujące, worki na śmieci lub mydło w płynie. Ograniczy to częstotliwość składanych przez Ciebie zamówień.
  • Decyduj się na ekonomiczne, kilkulitrowe wersje niezbędnych produktów czyszczących, takich jak płyny do podłóg, powierzchni czy WC. Wybierając duże opakowania, generujesz mniej śmieci, bo zamiast dwóch plastikowych butelek płynu do naczyń, kupujesz jedno duże. Co za tym idzie, wykorzystujesz mniej plastiku.

Ograniczenie plastiku oraz składanie jednorazowych przemyślanych i dużych zamówień zmniejsza generowany przez Ciebie ślad węglowy. Sprawia też, że Twoja firma wytwarza mniej śmieci i jest łagodniejsza dla planety, co bardzo ważne w erze konsumpcjonizmu.

Jeśli jeszcze nie realizujesz ekologicznych założeń w swojej działalności, wykorzystaj nasze propozycje i bądź bardziej eko!