© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Whisky w japońskim stylu

japońska whisky
 |  Redakcja  |  Branża spożywcza

Whisky jest alkoholem, który szybko zyskał swoje wierne grono fanów i jest przez wielu uważany za trunek niezwykle szlachetny i w wielu kwestiach wyjątkowy. To jeden z bardziej popularnych alkoholi w skali całego świata. Również w Polsce jest on bardzo szeroko ceniony, znany i przede wszystkim lubiany przez setki tysięcy fanów. Jest to zatem element stały menu w pubach i barach, zakupimy ją również w zwyczajnych sklepach, a nawet na stacjach benzynowych. Można powiedzieć, że whisky w naszym kręgu kulturowa jest po prostu obecna i popularna praktycznie od czasu jej spopularyzowania.

Oprócz popularnej szkockiej whisky oraz odmianom amerykańskim, są również takie, które nieco rzadziej kupujemy, a warto się im również przyjrzeć bliżej. To chociażby whisky z dalekiego wschodu. Jeśli jeszcze nie spróbowałeś japońskiej whisky, warto rozważyć jej zakup.

Kilka słów o whisky z Japonii

Whisky w Japonii produkowana jest już od przełomu XIX i XX wieku, a wbrew temu co wielu uważa, Kraj Kwitnącej Wiśni jest drugim światowym producentem tego trunku. Whisky japońska swoje korzenie ma w tej amerykańskiej, bo to stamtąd czerpano pierwsze inspiracje. Lata później powstawały kolejne destylarnie, często tworzone przez osoby zafascynowane również szkockimi odmianami tego alkoholu. Whisky z Japonii jest więc pewną wypadkową znanych odmian, ale jednocześnie wypracowała przez lata swoją własną, wspaniałą markę, która rozpoznawalna jest na świecie w niemniejszym stopniu niż odmiany amerykańskie i szkockie.

Gdzie kupić japońską whisky?

Japońska Whisky nie jest tak dostępna jak inne jej odmiany. W Polsce wciąż bywa niedoceniana i przez wiele osób uznawana za gorszą. To oczywiście nieprawda, ponieważ na świecie stoi ona w jednym szeregu z najbardziej uznanymi markami tego alkoholu. Ten krajobraz zmienia się jednak bardzo szybko i dziś coraz chętniej również po te jej odmiany sięgamy. Co za tym idzie zmienia się również jej dostępność. W niektórych barach i pubach możemy ją zamówić, ale nadal najchętniej kupujemy ją online. Sklep iconselection.pl jest wyspecjalizowany w sprzedaży alkoholu z różnych zakątków świata i znajdziemy w nim również japońskie odmiany whisky.

Whisky na prezent

Butelka whisky uznawana jest za fantastyczny prezent. Często służy również jako podarek mający za zadanie wyrażenie naszej wdzięczności wobec danej osoby. Wykonując jednak taki prezent upewnijmy się, że dana osoba lubi alkohol, a szczególnie samą whisky. Jeżeli jest to fan tego trunku, czeka go być może nie lada zaskoczenie, gdy będzie miał okazję skosztować whisky z Kraju Kwitnącej Wiśni.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry