Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dobrze doinwestowana pieczarkarnia gwarancją rentowności

wyposażenia pieczarkarni
 |  Artykuł partnera  |  Branża spożywcza

Dochodowa pieczarkarnia to taka, która się nie zatrzymuje i chętnie wdraża nowinki technologiczne. Inwestycje w profesjonalne wyposażenie, to konieczność aby długoterminowo zbierać więcej pieczarek, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów oraz oszczędności czasu.

Jakie elementy wyposażenia pieczarkarni są więc niezbędne, aby nasza firma była dochodowa, a  zyski były dla nas zadowalające? 

Lampy do pieczarkarni

Nowoczesna pieczarkarnia, w której przewiduje się formę dezynfekcji w postaci parowania komór, powinna zostać wyposażona w lampy, które zachowują warunek szczelności IP68. Da to nam gwarancję wieloletniej, bezawaryjnej pracy, bez konieczności serwisowania – inwestując raz w lampę wysokiej jakości, na przestrzeni lat oszczędzamy. 

Wózki do zbioru pieczarek

Ergonomiczne wózki do zbioru pieczarek, dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym takim jak np. automatyzacja ruchu platformy, podnoszą efektywność i przyspieszają zbiór. W tym samym czasie, zbieramy więcej pieczarek, przy pomocy mniejszej liczby pracowników. 

Regały do pieczarkarni

Dobrze dobrany rozmiar regałów w stosunku do wielkości uprawy to podstawa. Drugą równie ważną kwestią jest z kolei materiał wykonania. Wybierając regały z aluminium, które nie koroduje i cechuje się wysoką wytrzymałością, kupujemy je raz, na całą żywotność pieczarkarni. 

Maty pod podłoże

Dobrze dobrane, wysokiej jakości maty do wciągania podłoża na półki regałów oraz wyciągania go po jego zużyciu, zachowują swoje właściwości nawet przez 15 lat. Materiał jest bardzo wytrzymały, nie zmienia swoich parametrów i nie uszkadza podczas użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. 

Sterowanie klimatem

Dobrej jakości sterowanie klimatem pieczarkarni pozwoli nam kontrolować wszystkie etapy wzrostu pieczarek, co z kolei zapewni jednorodność plonu i wyższe zbiory. Najlepsze systemy to nie tylko mniejsza awaryjność i wysokie bezpieczeństwo, ale także oszczędność na ogrzewaniu i chłodzeniu, przy zachowaniu najwyższej jakości uprawy. 

System nawadniania

Zautomatyzowany system podpółkowy to zoptymalizowane podlewanie przez cały okres uprawy. W pełni zaawansowany, daje gwarancję precyzyjnego nawodnienia i odpowiednią ilość wody na metr kwadratowy, co przekłada się na jednorodność plonu. 

Wagi do pieczarek

Waga z wyższej półki cenowej to gwarancja płynnej i bezproblemowej pracy przez lata. Dodatkowo  wybierając te na baterie, które wystarczy wymienić raz na kilka miesięcy, oszczędzamy energię elektryczną, czas pracy pracownika oraz eliminujemy ewentualność uszkodzenia ładowarki czy przewodu.

Noże do pieczarek

Noże do pieczarek w cenie kilkunastu złotych za sztukę, to nie duży wydatek, za który możemy otrzymać naprawdę dobre narzędzie. Odpowiednio długa żywotność i możliwość pracy bez potencjalnego uszkodzenia oraz zachowanie ostrości ostrza, to wysoka jakość za niewielką cenę. 

Pokrycie tuneli

Pokrycie tuneli wysokiej jakości wytrzyma w niezmienionej formie nawet 10-15 lat. Nie będą występować w nich przenikania i nie pojawią się dziury, które mogą obniżyć jakość zbiorów. 

Tylko dobrze doinwestowana pieczarkarnia może przybliżyć Cię do sukcesu w tej branży. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę lider w tej branży – GROWTIME, firma która oferuje wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie do pieczarkarni. Wieloletnia obecność na rynku i doświadczenie sprawiają, że w swojej ofercie ma jedynie sprzęt najwyższej jakości, spełniający wszelkie normy techniczne, w pełni nowoczesne i profesjonalne. 

Pieczarkarnia to biznes bardzo wymagający. Aby długoterminowo zarabiać więcej, poprzez zwiększenie plonów oraz niższe koszty produkcji i zbioru, niezbędne jest wysokiej jakości wyposażenie pieczarkarni od GROWTIME.