Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak jeść zdrowo?

Jak jeść zdrowo
 |  Artykuł partnera  |  Branża spożywcza

Ostatnio coraz częściej słyszysz hasło: „Jesteś tym, co jesz”? Świadomość dotycząca wpływu żywności na nasze zdrowie i samopoczucie jest coraz wyższa. W tym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie różnych produktów.

Podstawy

Absolutne minimum to zwracanie uwagi na to, czy żywność jest po prostu przydatna do spożycia. Podczas zakupów odruchem powinno być już sprawdzanie terminu ważności danego produktu. Robiąc większe zakupy, na dłuższy okres, warto zastanowić się kiedy zamierzamy zjeść kolejne porcje żywności. Dobrze jest też sprawdzać, jak długo po otwarciu dany produkt jest przydatny do jedzenia. Może się bowiem okazać, że kupno większych opakowań będzie złym pomysłem, bo zanim zdążymy zjeść połowę, to reszta będzie już do wyrzucenia. Trzeba tutaj też zauważyć, że na etykietach podane są warunki w jakich należy dany produkt przechowywać, aby przez wymieniony okres zachowywał swoje właściwości.

Jedzenie na miarę

Indywidualnie dopasowywana dieta to bardzo dobry pomysł, aby zapewnić organizmowi optymalne warunki do wzrostu, rozwoju i utrzymania zdrowia. Na szczęście coraz więcej osób docenia usługi dietetyków. Warto tutaj zauważyć, że dieta to nie jest sposób na odchudzanie, ale rozsądny sposób odżywiania się. O odpowiednią dietę powinniśmy dbać przez całe życie, a nie tylko doskokowo przed jakimiś ważnymi wydarzeniami.

Jakość jest ważna

Obecnie nie możemy narzekać na brak różnorodności produktów spożywczych. Półki wręcz uginają się od rozmaitych rodzajów jedzenia i niemalże każdy produkt dostępny jest w wielu wariantach. Łatwo jest zagubić się w tej masie różnych możliwości. Wybierając produkty spożywcze warto zwracać uwagę na ich jakość. Zależy ona w dużej mierze po prostu od składu. Najzdrowsze są oczywiście przygotowywane od podstaw potrawy. Jeśli jednak z różnych względów nie możemy sobie na to pozwolić to dobrze jest wybierać proste produkty, które nie zawierają takich dodatków jak barwniki, enzymy, polepszacze smaku itp. Warto też zwracać uwagę na różne oznaczenia na opakowaniach. Przykładowo certyfikat vlog oznacza, że dana żywność jest wolna od GMO. Certyfikat vlog mogą posiadać zarówno produkty pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat wejdź tu. http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/sector-specific-solutions/food/zywnosc-wolna-od-gmo