Ultra drobne rozdrobnienie

14 wrzesień 2017

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wysoka jakość jest w każdym zakładzie produkcyjnym priorytetem.


Nie chodzi tu tylko o wykorzystywane składniki spożywcze czy półprodukty, ale również urządzenia i maszyny, które uczestniczą w całym procesie produkcyjnym.

W ofercie wielu polskich firm znajdą państwo młyn kulowy, dzięki któremu uzyskuje się ultra drobne rozdrobnienie czekolady, ale również produktów, takich jak smarowidła do pieczywa, wszelkiego rodzaju polewy oraz kremy. Młyn kulowy sprawnie poradzi sobie z każdym produktem przyrządzonym na bazie cukru krystalicznego oraz pudru. Młyn kulowy pozwala na niezwykle precyzyjne rozdrobnienie produktów. W dodatku dzięki jego prostej konstrukcji, całe mielenie przebiega bezawaryjnie i szybko.

Sprawna produkcja = większe zyski

Dobierając sprzęt odpowiedniej klasy, o właściwej specyfikacji, przedsiębiorcy mogą mieć pewność udanego biznesu. Na linii produkcyjnej liczy się nie tylko unikalna receptura, ale również sprawdzone standardy, które pozwolą na wyrób w pełni zgodny z oczekiwaniami ostatecznych konsumentów.

Przykładem może być produkcja proszków o wysokim stopniu rozdrobnienia. Wybierając najlepszy młyn kulowy, producent może być pewien jednorodności produktu i idealnej konsystencji. Czy wiecie, że młyn kulowy gwarantuje niesamowite ultra drobne rozdrobnienie poniżej 20 mikronów (D90)? Bez wątpienia taki sprzęt stanowi idealne, technologiczne wsparcie w zakładzie produkcyjnym, w którym wykorzystuje się rozdrobnioną czekoladę albo inne produkty kakaowe.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Wybierając odpowiedni młyn kulowy, producent powinien mieć na uwadze co najmniej kilka kluczowych czynników. Liczą się zarówno materiały, jakie zostały wykorzystane do wyrobu urządzenia, ich trwałość i bezpieczeństwo w całym procesie produkcyjnym, ale również parametry techniczne, które wpłyną na jakość wytwarzanych przy jego użyciu składników. Obojętna nie jest także sprawność oraz komfort pracy osób przy takiej maszynie zatrudnionych.
Młyn kulowy ma być przede wszystkim wydajny. Najlepiej wybierać ten o poziomej, stożkowej jednostce mielącej, bo właśnie taka wykazuje wysoki współczynnik przepływów i zapobiega zatykaniu.

To nie wszystko. Ważna jest też trwałość, materiały muszą być odporne na zużycie, by sprzęt mógł służyć przez wiele lat. Pamiętajmy, że zakup młyna kulowego jest nierzadko sporą inwestycją finansową dla producenta. Dlatego też dobrze wybierać te młyny, które mają stalowe kule, gdyż one najwolniej się zużywają.

Uwagę trzeba zwrócić też na bezpieczeństwo i zdrowie ostatecznych odbiorców. W ofercie firm są na przykład młyny kulowe, które wykazują najmniejsze przenikanie żelaza do wyrabianych składników. Oprócz tego rozdrabniane mieszanek czy czekolady odbywa się przy minimalnym zużyciu energii, bez zbędnych kosztów produkcji, bo przy pełnej automatyzacji.

Podsumowując, wybierając jakościowy sprzęt produkcyjny, przedsiębiorca zapewnia odpowiednią jakość wyrobu, sprawność i bezawaryjność linii produkcyjnej. Wszystko to przekłada się na efekt finalny i zwiększone zyski. Właśnie na tym polega nowoczesne podejście do biznesu.

Artykuł powstał w oparciu o treści ze strony firmy zajmującej się sprzedażą maszyn do firm Vekamaf.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt