Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zadbaj o swojej finanse i poznaj ranking kont oszczędnościowych

konto oszczędnościowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Jeśli chcesz trzymać swoje oszczędności w bezpiecznym miejscu i jednocześnie je pomnażać, zastanów się nad kontem oszczędnościowym. Jego wybór powinien być dokładnie przemyślany. Oprocentowanie, opłaty związane z prowadzeniem rachunku oraz warunki promocyjne to tylko niektóre z aspektów, które warto wziąć pod uwagę.

Dlaczego warto oszczędzać?

Wyobraź sobie miejsce, gdzie Twoje pieniądze nie tylko leżą bezpiecznie, ale też pracują dla Ciebie, przynosząc regularne zyski. Brzmi dobrze, prawda? To właśnie oferuje konto oszczędnościowe. A co najlepsze, w przeciwieństwie do niektórych innych form inwestowania, masz stały dostęp do swoich środków i możesz wypłacić je w dowolnym momencie.

Jak zacząć? To proste! W dobie cyfrowej technologii otwarcie konta oszczędnościowego to bułka z masłem. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji bankowej lub na stronie internetowej, a będziesz mógł cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z mądrego oszczędzania. Warto wybrać aktualnie najlepszą dostępną opcję na rynku, na przykład korzystając z rankingu dostępnego na stronie https://polakoszczedza.pl/najlepsze-konto-oszczednosciowe-ranking-kont/

Ranking kont oszczędnościowych 

Wybór najlepszego konta oszczędnościowego zależy od wielu czynników np. oprocentowanie, opłaty związane z prowadzeniem rachunku oraz warunki promocyjne.

Gwarancja BFG

Środki zdeponowane na rachunkach w banku, których łączna wysokość w złotych nie przekracza równowartości 100 000 euro, są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Co ważne, limit ten obowiązuje odrębnie dla każdego banku. Tym samym dywersyfikując posiadany kapitał pomiędzy wieloma instytucjami bankowymi możemy zwielokrotnić bezpieczną kwotę gwarantowaną przez Skarb Państwa.