Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym jest Zonda i jak z niej korzystać?

rynek kryptowalut
Źródło zdjęć: pixabay.com
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Rynek kryptowalut jest bardzo dynamiczny i od lat wywołuje wiele emocji. W dzisiejszych czasach kryptowaluty na tyle weszły do świadomości użytkowników Internetu, że nawet początkujący inwestorzy wiedzą o ich istnieniu i są zainteresowani wejściem na ten rynek. Obecnie jest to coraz łatwiejsze dzięki dostępności wielu platform do inwestowania w ten rodzaj instrumentów finansowych. Możemy to robić za pomocą pośredników lub bezpośrednio na giełdach kryptowalut, takich jak Zonda. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą również próbować "kopać" własne kryptowaluty, jednak jest to znacznie bardziej kosztowne i czasochłonne niż jeszcze kilka lat temu. Co warto wiedzieć o rynku kryptowalut?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz sie:

  • czym są kryptowaluty
  • jak inwestować na rynku kryptowalut
  • dlaczego warto inwestować na giełdach kryptowalut
  • czy warto korzystać z automatów do inteligentnego handlu kryptowalutami

Rynek kryptowalut kusi wysokimi zyskami, jednak z powodu znacznych wahań wartości poszczególnych walut łatwo można stracić zainwestowane pieniądze. Dlatego zanim zaczniemy inwestować warto dokładnie zapoznać się ze specyfiką tych instrumentów oraz rynku handlu kryptowalutami.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to w skrócie wirtualne pieniądze, które opierają się na technice szyfrowania danych, znanej jako kryptografia. Istnieją wyłącznie w postaci cyfrowej. Są one oparte na technologii blockchain, która przechowuje dane dotyczące transakcji, identyfikuje numery kont użytkowników oraz weryfikuje poprawność transakcji.

Kryptowaluty w przyszłości mają być w pełni cyfrową alternatywą dla tradycyjnego pieniądza, która w założeniu będzie odporna na inflację i dodruk. Bazują, podobnie jak pieniądz fiducjarny, na wartości umownej. Każdy pieniądz jest wart tyle, ile uzna społeczny konsensus.

Wielu ludzi widzi w kryptowalutach instrumenty finansowe, które podlegają bieżącej wycenie i mogą być przedmiotem spekulacji. Charakteryzują się one wysokim ryzykiem inwestycyjnym, ale jednocześnie dają szansę na wypracowanie naprawdę spektakularnych zysków.

Najpopularniejsze obecnie kryptowaluty to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Ripple (XRP) i Litecoin (LTC).

Jak można inwestować na rynku kryptowalut? Dlaczego warto korzystać z giełd kryptowalut takich jak Zonda?

Najprostszym sposobem na inwestowanie na rynku kryptowalut jest założenie konta na jednej z renomowanych platform do handlu kryptowalutami, zwanych giełdami. Po rejestracji musimy zweryfikować swoja tożsamość i wpłacić depozyt. Później możemy bez przeszkód inwestować w dostępne rodzaje kryptowalut.

Jednym z najpopularniejszych wyborów do rozpoczęcia inwestowania w kryptowaluty jest giełda kryptowalut Zonda (znana wcześniej jako BitBay). Jest to jedna z nielicznych giełd kryptowalut, która pozwala na wpłacanie i wypłacanie środków na konto w polskim banku. Oferuje prosty, ale jednocześnie funkcjonalny interfejs, który jest w całości w języku polskim. Zonda jest legalna i uregulowana przez estońskie FSA. Obsługuje ponad 50 różnych kryptowalut. Aby się zalogować do giełdy wystarczy wejść na Zonda (BitBay logowanie)

Czy warto korzystać z automatów do inteligentnego handlu kryptowalutami? 

Ciekawym sposobem na inwestowanie na rynku kryptowalut, szczególnie dla mniej zaawansowanych użytkowników jest korzystanie z automatów do inteligentnego handlu, np. KryptoBot. Wystarczy założyć konto, wybrać odpowiedni pakiet i ustalić swoją strategię. Po zalogowaniu się do interesującej nas giełdy (np. Zonda logowanie, dawne BitBay logowanie) automat zostanie połączony z naszym kontem na giełdzie i zacznie inwestować według naszej strategii. Zapłacimy za to jedynie niewielką prowizję od zysków, a zyskamy dużo spokoju, że nasze kryptowaluty zarabiają na nas.