Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed wynajęciem biura. Porady dla przedsiębiorców

Powierzchnie biurowe do wynajęcia
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Przedsiębiorca poszukujący biura na wynajem musi uwzględnić kilka najważniejszych parametrów takiej nieruchomości. Powinna być ona dostosowana do rodzaju prowadzonej działalności, a także zapewniać komfort pracownikom i klientom. Poznaj 5 najważniejszych rzeczy, które trzeba uwzględnić, wybierając powierzchnię biurową.

Na co należy zwrócić uwagę przed wynajęciem biura? Podpowiadamy!

Poniżej znajdziesz 5 czynników, które należy uwzględnić, aby podjąć najlepszą decyzję.

1. Wielkość powierzchni biurowej

Lokal biurowy, a dokładniej jego powierzchnia, musi być dopasowany do liczby zatrudnionych pracowników. Jest to bardzo ważne, gdyż wpływa na komfort, a także na efektywność wykonywanej pracy. Im więcej zatrudnionych osób, tym większe biuro. Zgodnie z przepisami BHP każdy pracownik musi mieć do swojej dyspozycji wolną powierzchnię podłogi o wielkości minimum 2 m2. Wspólna przestrzeń typu open space powinna być odpowiednio zaaranżowana i wyposażona.

2. Lokalizacja biura

Jeśli interesuje Cię do wynajęcia lokal biurowy, to koniecznie zwróć uwagę na lokalizację wybranej nieruchomości. Sprawdź odległość od istotnych obiektów, takich jak stacje kolejowe czy przystanki komunikacji miejskiej. Dla wielu przedsiębiorców doskonała lokalizacja to centrum Warszawy, Łodzi oraz innych dużych miast. Biuro powinno mieć bezproblemowy dojazd, a także dostęp do miejsc parkingowych. Zweryfikuj również, czy nie ma prowadzonych lub planowanych prac remontowych w okolicy, w której znajdują się lokale użytkowe do wynajęcia. Warszawa, Łódź oraz inne duże aglomeracje to lokalizacje, które stwarzają wiele możliwości oraz pozwalają dotrzeć do nowych klientów.

3. Charakter prowadzonej działalności

Weź pod uwagę także udogodnienia przydatne z punktu widzenia prowadzonej działalności. W budynku biurowym powinna znajdować się wspólna przestrzeń do wypoczynku oraz zaplecze socjalne. Zastanów się także, czy będziesz potrzebował sali konferencyjnej lub miejsca do spotkań z klientami. Nowoczesne powierzchnie biurowe mają bardzo często dostęp do przestrzeni coworkingowej, z której mogą korzystać pracownicy kilku firm jednocześnie.

4. Łatwość dojazdu

Warto wybrać biuro znajdujące się w dobrze skomunikowanej okolicy. Sprawdź, czy w pobliżu są przystanki komunikacji miejskiej. Biuro zlokalizowane w nowoczesnym biurowcu w części miasta, do której łatwo dojechać, będzie najlepszym rozwiązaniem.

5. Warunki umowy najmu

Zanim podpiszesz umowę najmu wybranego lokalu biurowego, dokładnie zweryfikuj jej zapisy. Ustal z właścicielem wszystkie warunki, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Umowa wynajmu biura — o tym należy pamiętać!

Jeśli znalazłeś biuro do wynajęcia zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy, musisz zawrzeć umowę najmu. Powinny się w niej znaleźć przede wszystkim następujące informacje:

  • okres wypowiedzenia — określa, z jakim wyprzedzeniem zarówno najemca jak i wynajmujący musi rozwiązać umowę,

  • całkowite koszty wynajmu — są to wszystkie wydatki, z którymi wiąże się wynajem powierzchni biurowej (czynsz, media itp.),

  • obowiązki najemcy — zalicza się do nich m.in. terminowe realizowanie opłat oraz utrzymywanie lokalu w odpowiednim stanie technicznym i wizualnym.

Umowa powinna także zawierać najważniejsze parametry biura do wynajęcia, takie jak powierzchnia czy wyposażenie.

Gdzie można szukać pomocy przy wynajmowaniu biura?

Szukając lokalu do wynajęcia, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości. Doświadczeni specjaliści dopasują lokal do konkretnych potrzeb. Doskonale wiedzą, czego oczekują klienci poszukujących lokali na wynajem. Powierzchnia biurowa będzie dzięki temu dostosowana do danego typu działalności. Z kolei pomoc prawnika przyda się podczas podpisywania umowy.

Jeśli interesuje Cię wynajem nieruchomości w Łodzi i okolicach, które wyróżnia doskonała lokalizacja oraz optymalna osobista powierzchnia biurowa, to koniecznie sprawdź ofertę agencji A&A Holding. Znajdziesz w niej lokale o zróżnicowanej wielkości i wysokim standardzie, usytuowane w ciekawych częściach miasta. Powierzchnie biurowe do wynajęcia w Łodzi to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom optymalne warunki pracy oraz zależy im na bezproblemowym dojeździe dla klientów.