Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego Twoja firma potrzebuje wirtualnej kasy fiskalnej ACLAS?

wirtualna kasa fiskalna
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

W obliczu szybkich zmian w technologii i ciągłej ewolucji rynku przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniem elastycznego dostosowywania się do otaczjącej rzeczywistości w celu maksymalizacji korzyści. Jednym z kluczowych elementów, który może znacząco wpływać na wydajność i funkcjonalność biznesu, jest system płatności. Wirtualna kasa fiskalna ACLAS stanowi innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie zaawansowane technologie z prostotą użytkowania i dostosowaniem się do potrzeb współczesnego biznesu. Sprawdź, dlaczego Twoja firma potrzebuje wirtualnej kasy fiskalnej ACLAS.

Czym są wirtualne kasy fiskalne i jak działają?

Wirtualna kasa fiskalna ACLAS to nowoczesne rozwiązanie, które różni się od tradycyjnych kas online przede wszystkim instalacją na terminalu płatniczym, dzięki czemu obie funkcjonalności – rejestracja sprzedaży i płatności są ze sobą połączone. Aplikacja kasy wirtualnej ACLAS umożliwia wykorzystanie urządzenia jako drukarki fiskalnej i terminala płatniczego w jednym (2w1). Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy mogą obsługiwać płatności w dowolnym miejscu (jest to rozwiązanie bazujące na jednym urządzeniu), co jest idealne dla branż mobilnych, na przykład takich jak catering, dostawa posiłków czy obsługa rozproszonych stolików. Rozwiązanie ACLAS jest specjalnie zaprojektowane dla branż wskazanych do korzystania z kas fiskalnych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 29 maja 2020r., co do których możliwe jest używanie kas rejestrujących w postaci oprogramowania. Dotyczy to gastronomii, cateringu, hoteli i zakwaterowania oraz składów opału.

Przewaga technologiczna czyli zaawansowane funkcje kasy ACLAS

Zastosowanie kasy wirtualnej umożliwia integrację z  terminalami płatniczymi oraz systemami sprzedaży dla różnych branż – mobilna kasa fiskalna zapewnia elastyczność i adaptację do specyficznych potrzeb tych branż np. gastronomii, hotelarstwa, cateringu czy składów opału. Warto podkreślić, że kasa fiskalna dla gastronomii, szczególnie wirtualna kasa ACLAS, umożliwia nie tylko szybką i wygodną obsługę klientów w lokalach gastronomicznych, gdzie można obsłużyć do 100 stolików jednocześnie, ale także ułatwia zarządzanie zamówieniami i zapasami w powiązaniu z systemem sprzedaży. Dla każdego restauratora taka opcja będzie niezmiernie pomocna w biznesie.

Również sposób udostępniania (wynajmu) kasy wirtualnej ACLAS jest korzystny dla jej użytkowników. Za wyborem tego rozwiązania przemawiają:

  • Elastyczność (dobranie rodzaju licencji na termin i za cenę, jaka odpowiada użytkownikowi).
  • Przy niepewności czy dany biznes odniesie sukces – niskie koszty wejścia (przy zakupie kasy fiskalnej online od razu trzeba zapłacić całą, niemałą cenę kasy bez możliwości odzyskania choćby jej części po krótkiej eksploatacji).
  • Możliwość wynajmu na krótkie wydarzenia (kasa eventowa – pikniki, festiwale, koncerty).
  • Możliwość szybkiego dostawienia kasy na wzmożony okres zapotrzebowania (kasa sezonowa, np. do ogródków piwnych).
  • Rozwiązanie szczególnie pomocne w cateringu i dostawie jedzenia na wynos (wystawienie paragonu fiskalnego odbiorcy, gdy ten rzeczywiście zapłaci, a urządzenie do tego służące jest bardzo poręczne i lekkie).

W jaki sposób wirtualna kasa fiskalna ACLAS ułatwia obsługę płatności?

Mobilność jest kluczowym atutem wirtualnej kasy fiskalnej zainstalowanej na terminalu płatniczym. Ta „kasa z terminalem” umożliwia obsługę płatności gdziekolwiek się znajdujesz - idealne rozwiązanie dla firm oferujących usługi na zewnątrz, takich jak catering czy mobilne usługi gastronomiczne. Mobilny kasoterminal ACLAS zapewnia nie tylko wygodę, ale także profesjonalną i efektywną obsługę klienta, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych biznesach opartych na opinii czy ocenach konsumentów.

Zwiększanie wydajności – automatyzacja procesów sprzedaży z ACLAS

Automatyzacja procesów sprzedaży jest kolejną korzyścią płynącą z wdrożenia wirtualnej kasy fiskalnej. System ten umożliwia szybkie zarządzanie transakcjami, minimalizując błędy i skracając czas potrzebny na obsługę klienta. Zastosowanie kasy wirtualnej ACLAS na terminalu płatniczym integruje różne aspekty sprzedaży w jednym łatwym w obsłudze urządzeniu.

Integrując na tym samym terminalu płatniczym również aplikację sprzedażową dla danej branży uzyskujemy rozwiązanie 3w1 - pełny, wydajny i korzystny cenowo system sprzedaży

Dlaczego inwestycja w wirtualną kasę fiskalną się opłaca?

Inwestycja w wirtualną kasę fiskalną ACLAS to decyzja, która może przynieść długoterminowe korzyści finansowe dla Twojego biznesu. Oszczędności wynikają nie tylko z eliminacji kosztów związanych z zakupem i obsługą (przeglądy techniczne) tradycyjnej kasy fiskalnej, ale także z wydajniejszego zarządzania transakcjami i mniejszej ilości błędów. Kasa fiskalna na wynajem to również opcja, która może być atrakcyjna dla firm potrzebujących elastycznych rozwiązań, bez konieczności zakupu urządzenia, ponieważ proponowana jest w modelu abonamentowym.

Wirtualna kasa fiskalna ACLAS to rozwiązanie, które odpowiada na potrzeby nowoczesnego biznesu. Oferując zaawansowane technologie, mobilność, automatyzację i oszczędności kosztowe jest to inwestycja, która przynosi realne korzyści i wspiera rozwój przedsiębiorstw w różnych branżach. Od gastronomii wraz z jej usługami mobilnymi po hotele, wirtualna kasa fiskalna ACLAS dostosowuje się do potrzeb danego biznesu, ułatwiając zarządzanie finansami i poprawiając doświadczenia Twoich klientów.