Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Szkolenia dla menedżerów - jakie wybrać?

Szkolenia dla menedżerów
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Certyfikowane szkolenia menedżerskie cieszą się ogromną popularnością wśród firm, które dbają o rozwój swoich pracowników. Szkolenia rozwijają kluczowe kompetencje menedżerskie, uczą skutecznego zarządzania zasobami ludzkimi, a do tego poszerzają horyzonty i dają nowe możliwości. Jakie jeszcze zalety mają szkolenia menedżerskie i czy warto uczestniczyć w kursach dla liderów online? Dlaczego warto wybierać szkolenia certyfikowane? 

Jakie zalety mają szkolenia dla menadżerów?

Szkolenia dla menedżerów to przede wszystkim ogromna szansa na rozwój i zdobycie umiejętności, które pozwalają na podniesienie jakości zarządzania zespołem. Kursy menedżerskie uczą, jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe, jak planować pracę i motywować podwładnych. Dobrze przeprowadzenie szkolenie zwiększa wydajność pracy całego zespołu, poprawia komunikację i podnosi kompetencje zawodowe menedżerów. Sam fakt umożliwienia kadrze zarządzającej i menedżerom udziału w szkoleniach jest dowodem na to, że dana firma wspiera rozwój zawodowy i dba o swoich pracowników. To ogromny plus na dzisiejszym rynku pracy, na którym wymagania są ogromne.

Dlaczego warto wybrać szkolenia menedżerskie certyfikowane?

Certyfikowane szkolenia menedżerskie mają tę zaletę, że po ich ukończeniu uczestnik otrzymuje certyfikat. Z jednej strony jest to dowód na dobrą jakość oferowanego szkolenia. Z drugiej strony, każdy dodatkowy certyfikat to kolejny atut w CV pracownika. Ważne jest, by upewnić się, że certyfikat uzyskiwany po zakończeniu szkolenia ma znaczenie rynkowe, bo tylko wówczas rzeczywiście ma sens pod kątem zawodowym. Warto jednak wiedzieć, że każde szkolenie, nawet to bez certyfikatu ma duże znaczenie dla własnego rozwoju.

Kursy menedżerskie online- czy mają sens?

W dzisiejszym czasie, gdy rozwój technologii jest tak intensywny i wielokierunkowy, dużą popularnością cieszą się kursy menedżerskie online. Ich popularność wzrosła w czasie pandemii i utrzymuje się aż do teraz, z ciągłą tendencją wzrostową. Szkolenie online sprawdza się np. w sytuacji, gdy trudno jest zebrać wszystkich uczestników kursu w jednym miejscu o tym samym czasie. Biorąc udział w szkoleniu online, uczestnik oszczędza sporo czasu, który musiałby spożytkować na dojazd na miejsce kursu. Jest to także oszczędność finansowa, gdyż uczestnika nie dotyczy konieczność organizacji noclegu i wyżywienia. Niektóre kursy dla menedżerów są prowadzone w formie hybrydowej, a więc częściowo stacjonarnie, a częściowo online. Jest to swego rodzaju kompromis i bardzo wygodne rozwiązanie.

Certyfikowane szkolenia menedżerskie dla liderów

Certyfikowane szkolenie menedżerski uczy liderów jak działać w konkretnych obszarach zarządzania. Szkolenie managerskie wskazują skuteczne sposoby na rozwiązywanie konfliktów, wzmacnianie zaangażowania pracowników czy sposoby budowania zaangażowania. Umiejętności menedżerskie obejmują także umiejętności skutecznego zarządzania projektami i zasobami ludzkimi. Inaczej wyglądają warsztaty menedżerskie dla początkujących menedżerów, a zupełnie inaczej dla liderów z kilkuletnim doświadczeniem w branży. W przypadku menedżerów bez doświadczenia należy zacząć od ogólnej wiedzy, która jest niezbędna w codziennej pracy. Szkolenie dla zaawansowanych menedżerów natomiast zazwyczaj opierają się na konkretnym zagadnieniu mającym związek z działaniem organizacji. Aby szkolenie rzeczywiście przyniosło pozytywne efekty, w pierwszej kolejności należy poznać potrzeby uczestników, ewentualne braki w ich wiedzy, które utrudniają skuteczne działanie. Sam program szkolenia powinien być ciekawy i angażujący, by zainteresować potencjalnych uczestników.