Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Aktualne promocje bankowe - darmowe bonusy na wyciągnięcie ręki!

promocje bankowe
 |  Artykuł partnera  |  Biznes i finanse

Komuż z nas nie przydałby się darmowy zastrzyk środków w domowym budżecie u progu nowego roku? Okres świąteczny nadszarpnął stan domowych finansów niejednego z nas, dlatego początek roku to doskonały moment na to, aby rozejrzeć się za alternatywnymi źródłami dochodów. Znakomicie sprawdzą się wówczas najlepsze aktualne promocje bankowe, dzięki którym w szybki i bezpieczny sposób można podreperować domowy budżet. Czym są promocje bankowe, gdzie ich szukać i jak rozpoznać te najlepsze i najbardziej opłacalne? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Czym są promocje bankowe? 

Na polskim rynku funkcjonuje z powodzeniem kilkadziesiąt banków i choć każdy z nich ma własne standardy, to w rzeczywistości ich oferta usług oraz jakość dostępnych produktów są dość zbliżone. Promocje są zatem doskonałym sposobem, aby wyróżnić się na tle konkurentów i sprawić, że klient otworzy konto osobiste lub konto firmowe w banku X, a nie w banku Y. 

Lista potencjalnych korzyści z perspektywy klienta korzystającego z aktualnych promocji jest całkiem długa, natomiast umówmy się, że bank również nie jest tutaj stroną przegraną, co to, to nie! Dzięki darmowym bonusom pieniężnym oraz skromnym podarunkom rzeczowym bank pozyskuje nowego klienta, który być może zostanie z nim na długie lata, a z czasem może zdecyduje się na skorzystanie z płatnych produktów, kredytów lub pożyczek. 

Zarabianie na promocjach bankowych w kilku prostych krokach 

Zarabianie na bankach i korzystanie z darmowych promocji oraz bonusów jest szalenie proste i wymaga od klienta spełnienia kilku podstawowych warunków. Nieco szerzej rozpiszemy się na ten temat za moment, a póki co sprawdzamy, jak korzystać z promocji bankowych. Tak naprawdę całe przedsięwzięcie sprowadza się do kilku błyskawicznych kroków. 

 1. Odszukaj najlepszą i najbardziej opłacalną promocję bankową - wszystkie aktualne promocje bankowe odnajdziesz w serwisie JakDorobic.pl

(https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/).

 1. Dokładnie poznaj regulamin promocji. 
 2. Spełnij komplet wymogów (np. otwórz konto osobiste lub konto firmowe, wyrób kartę kredytową lub dokonaj kilku płatności internetowych). 
 3. Ciesz się darmową premią (może to być nagroda finansowa lub rzeczowa, tablet, smartfon, laptop, bon zakupowy, itd.).

promocje bankowe jakdorobic jacek gacon zarabianie na bankach bonus premia konto moneyback  

Po czym rozpoznać atrakcyjną promocję bankową? 

Ile banków, tyle promocji, a ile promocji, tyle regulaminów, warunków i zasad. Co odróżnia atrakcyjny bonus od takiego, który nie za każdym razem zadowoli klienta? Według nas decydujące znaczenie mają w tym momencie cztery kluczowe parametry. 

 • Atrakcyjna pula darmowych środków do zgarnięcia - dość oczywista kwestia. Im wyższa pula darmowych środków do zgarnięcia, tym lepsze opinie o promocji. 
 • Mało skomplikowane warunki regulaminu - ten aspekt również nie powinien wzbudzać większych kontrowersji. Atrakcyjna promocja powinna cechować się przede wszystkim niskim progiem wejścia, czyli mało skomplikowanymi warunkami uczestnictwa. 
 • Krótki czas karencji, po upływie którego można ponownie skorzystać z promocji - z większości promocji można skorzystać ponownie, oczywiście nie od razu, ale po upływie z góry określonego czasu. Warto poznać okres, po upływie którego promocja będzie ponownie do dyspozycji klienta banku. 
 • Jakość samych produktów i usług bankowych - nawet najlepsza promocja nie wynagrodzi klientowi kiepskiej jakości produktów i niskiego poziomu usług stricte bankowych. Warto sprawdzić to zawczasu, aby później uniknąć rozczarowań. 

Rodzaje promocji bankowych 

Lista potencjalnych promocji bankowych jest bardzo długa i nie sposób wymienić wszystkich bonusów. Można jednak ułatwić sobie życie i podzielić je na kilka podstawowych rodzajów. 

Promocje za konto osobiste 

W tym przypadku stały klient jest premiowany darmowymi środkami za sam fakt posiadania konta osobistego w danym banku. Rzecz jasna takie konto będzie darmowe, o ile jego posiadacz spełni kilka prostych wymagań (np. regularne wpływy na rachunek lub kilka płatności online w skali miesiąca). 

Promocje na korzystanie z karty kredytowej 

To jedna z naszych ulubionych promocji, gdyż w gruncie rzeczy nie wymaga ona żadnej dodatkowej aktywności. Wystarczy kilka razy miesięcznie skorzystać z “plastiku” podczas zakupów w sklepie stacjonarnym, a bank zakwalifikuje takiego klienta do udziału w promocji. 

Promocje za założenie konta 

W wielu bankach samo otwarcie nowego rachunku wiąże się z darmowym bonusem. Warto pamiętać, że każda pełnoletnia osoba może być posiadaczem konta w kilku bankach, a po upływie określonej karencji można otworzyć je ponownie. 

Blog JakDorobic.pl - najlepsze aktualne promocje bankowe zawsze pod ręką 

Aktualnych promocji bankowych jest tak dużo, że niekiedy poruszanie się wśród najlepszych bonusów może okazać się nieco skomplikowane, a na pewno czasochłonne z perspektywy laika, który na co dzień zajmuje się czymś innym. Nie warto jednak rezygnować z atrakcyjnej puli darmowych środków, lecz zaufać ekspertom od branży finansowej, chociażby takim jak Jacek Gacoń. 

Kim jest Jacek Gacoń? To trójmiejski przedsiębiorca i miłośnik rynków finansowych, który dziesięć lat temu ze swojej pasji postanowił uczynić sposób na życie i założył bloga JakDorobic.pl. Od blisko dekady dzieli się tam swoimi opiniami na temat poszczególnych produktów bankowych, a w sekcji PROMOCJE BANKOWE https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/ rozbiera na czynniki pierwsze najlepsze aktualne bonusy na polskim rynku.

promocje bankowe jakdorobic jacek gacon zarabianie na bankach bonus premia konto cashback

Jak bezpiecznie korzystać z promocji bankowych? 

Aby promocje bankowe spełniły swoją podstawową funkcję, a zatem sprawiły klientowi przyjemną niespodziankę, to warunkiem koniecznym jest, aby korzystać z nich w sposób odpowiedzialny i przemyślany. Zapytaliśmy Jacka Gaconia, twórcę bloga JakDorobic.pl, na co on zwraca uwagę w pierwszej kolejności, a kilka jego wskazówek prezentujemy poniżej. 

 • Dokładnie przeczytaj regulamin promocji - podstawowym warunkiem korzystania z promocji bankowych jest uważne czytanie regulaminów. Rzadko kiedy banki stawiają przed swoimi klientami warunki wzięte z kosmosu, natomiast za każdym razem wymagają bezwzględnego przestrzegania zasad. 
 • Zanotuj kluczowe daty i warunki - niekiedy regulamin promocji może być nieco przydługawy, dlatego dobrą praktyką jest zanotowanie kilku kluczowych zasad oraz terminów, których należy dotrzymać (banki mają na tym punkcie fioła, a zwłoka rzędu dnia lub dwóch jest zazwyczaj bezwględnie karana wykluczeniem z udziału w promocji). 
 • Poznaj opłaty i sposoby na ich uniknięcie - korzystanie z niektórych produktów bankowych może wiązać się z koniecznością niewielkich opłat po stronie klienta (np. opłata za korzystanie z karty kredytowej). Istnieje jednak mnóstwo legalnych sposobów, aby tych opłat uniknąć, a niekiedy wystarczy po prostu dokonać określonej liczby płatności z użyciem karty, aby bank nie naliczył opłaty. 
 • Dowiedz się, czy bank wymaga zaznaczenie zgód marketingowych - niektóre banki wymagają potwierdzenia kompletu zgód marketingowych w kontekście wzięcia udziału w promocji. Oczywiście jest to dobrowolne, a chwilę po zaksięgowaniu bonusu na koncie klient może wycofać zaznaczone wcześniej zgody. 

Aktualne promocje bankowe - korzystać, czy omijać szerokim łukiem 

Słowem zakończenia i podsumowania - warto w ogóle zawracać sobie głowę promocjami bankowymi, czy może gra nie jest warta świeczki i lepiej omijać je z daleka? Mocno wierzymy, że powyższe fragmenty sprawiły, że każdy z Was doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiedź na tak zadane pytanie może być tylko jedna - oczywiście, że warto! 

Dlaczego? Powodów jest całkiem sporo i znacznie szerzej rozpisujemy się na ich temat powyżej, natomiast główną zaletą większości bonusów jest bardzo niski próg wejścia i minimalne wymagania banku. Zazwyczaj dzieje się tak, że klient nie musi robić nic nadzwyczajnego, wystarczy założenie konta osobistego lub konta firmowego, wniosek o wyrobienie karty kredytowej lub kilka płatności online. 

Aktualne promocje bankowe - FAQ 

Co to są promocje bankowe? 

To specjalne akcje marketingowe, w ramach których bank zachęca klientów do założenia konta osobistego, wyrobienia karty kredytowej lub przetestowania pozostałych produktów, w zamian za co premiuje klientów darmowymi środkami lub nagrodami rzeczowymi. 

Kto może wziąć udział w promocji bankowej? 

W promocjach udział mogą brać przede wszystkim nowi, ale również stali klienci, dla których bank przewidział rozmaite programy lojalnościowe, zwroty za płatności lub bonusy za polecenie znajomego. 

Dlaczego banki rozdają nagrody? 

Bo to najlepszy sposób, żeby zareklamować swoje usługi, a także zachęcić nowych klientów do przetestowania rozmaitych produktów bankowych. 

Czy biorąc udział w promocji mam pewność, że otrzymam premię? 

Tak, jedną z największych zalet korzystania z promocji bankowych jest fakt, że premia jest gwarantowana (o ile rzecz jasna spełnisz komplet warunków promocyjnych, dotrzymasz ustalonych terminów, itd.). 

Nie otrzymałem obiecanej premii od banku. Co robić? 

Takie sytuacje należą do rzadkości, natomiast może się zdarzyć tak, że bank omyłkowo pominie jednego z uczestników promocji i nie nagrodzi go darmową premią. Jeśli jesteś pewien, że spełniłeś komplet warunków z regulaminu, to wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, a błąd powinien zostać błyskawicznie naprawiony. 

Jakie nagrody są do zgarnięcia w promocjach bankowych? 

Podstawową premią są zazwyczaj bonusy w postaci darmowych środków finansowych na koncie. Równie częste są także bony na zakupy, darmowe vouchery oraz nagrody rzeczowe (laptop, smartfon, tablet, itd.). 

Ile może wynieść pula nagród do zgarnięcia w ramach promocji bankowej? 

Każda promocja jest inna i trudno przyjąć jedną kwotę. Z naszych obserwacji wynika, że średnia wysokość premii to ok. 250 - 300 PLN, natomiast zdarza się, że wysokość bonusu wynosi 500 PLN lub więcej. 

Który bank ma najlepsze promocje w 2024 roku? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż aktualne promocje są często zmieniane. Niezależnie od tego, czy jest to Alior Bank, Bank Pekao, Citi Hamdlowy z kartą Simpicity, ING Bank Śląski, czy Santander Consumer Bank - za każdym razem należy trzymać rękę na pulsie i szukać aktywnych w danym momencie bonusów.